Sakiewicz miał rację! Sąd: Rozenka można nazywać politycznym bandytą

Zmiana wyroku w procesie w trybie wyborczym, który były zastępca Urbana, a dzisiaj kandydat Koalicji Obywatelskiej wytoczył Tomaszowi Sakiewiczowi. Sąd Apelacyjny w Warszawie uznał, że Andrzeja Rozenka można nazywać politycznym bandytą.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Andrzej Rozenek na sali rozpraw
Bartek Kalich

Tomasz Sakiewicz dziś odniósł się do apelacji.

W apelacji sąd zezwolił mi nazywać Andrzeja Rozenka politycznym bandytą i twierdzić, że stosuje metody mafijne

– powiedział Tomasz Sakiewicz.

"Mam sprostować w TVP Info, że Rozenek nie twierdził, iż zna adres Michała Rachonia i jego rodziny" – dodał.

Pozew Rozenka

Poseł Andrzej Rozenek pozwał redaktora naczelnego "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" za słowa, w których ten stanął w obronie redaktora Michała Rachonia.

Zajście przed TVP

Mowa o zajściu, do jakiego doszło 19 września przed siedzibą Telewizji Polskiej. Współautor „Resetu” udał się na briefing Donalda Tuska i zadał mu niewygodne pytania o prorosyjską politykę z ubiegłych lat. Dziennikarz był popychany przez polityków i kandydatów Koalicji Obywatelskiej.

Rozenek pozwał Sakiewicza za jego słowa wypowiedziane w TVP Info,

Tu chodzi o dużo poważniejszą rzecz. Doszło do dwóch poważnych przestępstw przed siedzibą telewizji. Pierwsza - próba zastraszenia, druga – próba tłumienia krytyki prasowej. Prokuratura ma obowiązek ścigać z urzędu te przestępstwa. Myślę że pan Rozenek zostanie zatrzymany wkrótce, bo jest to niebezpieczny bandyta polityczny, który grozi dziennikarzom, mówiąc ten tekst „wiemy gdzie mieszkasz”, parafrazując wiemy gdzie jest twoja rodzina, gdzie twoje dzieci, twoja żona. To jest zawołanie mafii – mówił w telewizji publicznej Tomasz Sakiewicz, komentując słowa Andrzeja Rozenka wypowiedziane pod adresem red. Michała Rachonia.

Andrzej Rozenek, przez lata zastępca Jerzego Urbana w tygodniku "NIE", a obecnie niestrudzony obrońca przywilejów emerytalnych esbeków, sugerując, że red. Rachoń „posiada kilka mieszkań na wynajem”, powiedział do niego wówczas: „znamy adresy tych mieszkań”.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#sąd #Tomasz Sakiewicz #andrzej rozenek #Michał Rachoń

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
mn
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo