Gazeta Polska: Tygrys bez pazurów. MON rządzą Cezary Tomczyk z Mirosławem Różańskim Czytaj więcej!

Tusk pożera swoje przystawki. 10 najważniejszych cytatów Morawieckiego ze Zjazdu Klubów GP

- Te rządy odwracają znaczenie podstawowych pojęć. Dla nich walka z inflacją to odwrotność i drożyzna, a walka o właściwą politykę społeczną to jest rozdawnictwo. Ja się z tym nie zgadzam. Ta władza jest antynarodowa i antypaństwowa. Prawo i Sprawiedliwość zbudowało prawdziwą politykę społeczną i my chcemy to nadal rozwijać - mówił Mateusz Morawiecki, który po rozmowie w piątkowym wydaniu serwisu informacyjnego Telewizji Republika „Dzisiaj”, spotkał się z Klubowiczami Gazety Polskiej. Wybraliśmy dla naszych Czytelników 10 najważniejszych cytatów byłego premiera ze Zjazdu Klubów GP.

Mateusz Morawiecki
Andrzej Piekarski - Kluby "GP"

W Sulejowie trwa XIX Zjazd Klubów Gazety Polskiej. Pierwszy dzień za nami, ale klubowicze z całej Polski przez kolejne dwa dni odbędą szereg rozmów, wysłuchają paneli z udziałem polityków, ekspertów i dziennikarzy. Na przybyłych zaś nadal czeka szereg atrakcji.

Jednym z wyjątkowych gości był dzisiaj były premier Mateusz Morawiecki, który po rozmowie w piątkowym wydaniu serwisu informacyjnego Telewizji Republika „Dzisiaj”, spotkał się z Klubowiczami Gazety Polskiej. 

Dla naszych Czytelników wybraliśmy 10 najważniejszych cytatów byłego premiera

Żołnierze karani przez rząd Tuska

- To, co się dzieje na granicy z Białorusią, to coś naprawdę karygodnego. Żołnierz, który zginął, stał się już symbolem. Chciałem zapytać, czy rodziny żołnierzy, którzy zostali wyprowadzeni w kajdankach, dostają 50 proc. uposażenia tych żołnierzy? Cały czas żołnierze, którzy chronią naszej granicy są karani przez rząd Donalda Tuska. Nie widać, żeby rząd uderzył się w pierś, a żołnierzy, którzy bronili granicy, uznał za bohaterów.

Tarcza Wschód 

- Ja się pytam, gdzie są środki, które rząd chce przeznaczyć na umocnienie bezpieczeństwa na granicy? My zbudowaliśmy mur, przeciw któremu PO głosowała, a ci uchodźcy byli według nich ludźmi, którzy szukali swojego miejsca na ziemi. My będziemy wspierać to, co umacnia polskie bezpieczeństwo. Jak zobaczę w budżecie pieniądze przeznaczone na Tarczę Wschód, to będę zadowolony. My nie jesteśmy opozycją totalną i stać nas na to, żeby wspierać to, co jest dobre dla wzmocnienia polskiego bezpieczeństwa

Przed nami podwyżki

- Byłoby mi bardzo ciężko znaleźć coś dobrego w tych obecnych rządach. Przede wszystkim przed nami podwyżki w ogromnej wysokości - 30% na prąd, na gaz, na energię cieplną. Wszyscy Polacy to odczują. Zamiast wakacji kredytowych, które miały służyć tym, którzy mają obciążenia kredytowe, będzie tak naprawdę dociążenie ludzi, a odciążenie banków.

Odwracanie pojęć

- Te rządy odwracają znaczenie podstawowych pojęć. Dla nich walka z inflacją to odwrotność i drożyzna, a walka o właściwą politykę społeczną to jest rozdawnictwo. Ja się z tym nie zgadzam. Ta władza jest antynarodowa i antypaństwowa. Prawo i Sprawiedliwość zbudowało prawdziwą politykę społeczną i my chcemy to nadal rozwijać

Metoda Tuska

- Metodą Tuska jest to, że oni nie przyznają się, że czegoś nie będą realizować. Nie przyznają się, że nie będą realizować CPK. Oni zrobią wszystko, żeby to odsunąć, bo jak mówił Die Welt - nie jest to zgodne z interesem przemysłu lotniczego Niemiec. Natomiast jest zgodne z naszym polskim interesem.

Rząd stracił mandat

- Ten rząd stracił dzisiaj mandat społeczny do rządzenia. W czasach rządów PiS nigdy nie było tak, że weryfikacja wyborcza doprowadziła do klęski wyborczej. Analitycy policzyli, że gdyby na bazie tych wyborów dokonać wyboru parlamentarzystów, to ten rząd nie miałby 230 głosów i miałby mniejszość. Rządzi tylko na tej zasadzie, że Donald Tusk pożera swoje przystawki.

PiS pokazał potężną bazę wyborczą

- Mimo, że jesteśmy atakowani ze wszystkich stron, spadają na nas huragany, grady i burze - przetrwaliśmy to wszystko. Stajemy się coraz mocniejsi. Jesteśmy jednością. Mamy mocne przywództwo w naszym obozie.

Program PiS

- Rozwijamy cały czas nasz program. Myślę, że coraz więcej Polaków zauważy, że w ogóle nie jesteśmy opozycją totalną, ale opozycją programową, patrzącą władzy na ręce.

PiS podtrzymuje propozycję stanowiska premiera dla PSL

- Czy ja wielbię Polskie Stronnictwo Ludowe? Oczywiście, że nie. Uważam jednak, że warto czasem odłożyć pewne cele, animozje, żeby zadbać o to, co jest najważniejsze. Mamy świadomość potknięć i błędów, że nie wszystko się udało. Ale mamy tą matkę Polskę, o którą musimy dbać za wszelką cenę  Będę szedł drogą naprawy Polski. Nawet ze wszystkimi ugrupowaniami, które wolność, suwerenność, solidarność mają wypisane na swoich sztandarach, będę starał się budować zdolność koalicyjną, jeśli będzie ona niezbędna. Lepiej jest zrealizować 80 proc. programu,  niż patrzeć, jak 100 proc. programu niszczeje i czołgi rządzących rozjeżdżają nasze wartości.

Wolne słowo na sztandarach Telewizji Republika

- Przyszły takie czasy na naszą ojczyznę, że ludzie, którzy są dobrzy w samoorganizacji mają ogromne znaczenie dla naszej ojczyzny. Ponieważ jesteśmy pozbawiani kolejnych mediów, wycinani z różnych formatów to chcę przede wszystkim podziękować przede wszystkim Tomkowi Sakiewiczowi i Republice. Za to, że wolne słowo, które przez lata było marzeniem naszych pokoleń, dziś jest niesione na sztandarach Telewizji Republika, bardzo, bardzo za to dziękuję.

Cała rozmowa dostępna poniżej:

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ REPUBLIKA NA ŻYWO:

 Źródło: niezalezna.pl

 

#bezprawie Tuska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo