Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Morawiecki: Dziękuję Tomkowi Sakiewiczowi. Wolne słowo jest dziś niesione na sztandarach Telewizji Republika

Ponieważ jesteśmy pozbawiani kolejnych mediów, wycinani z różnych formatów, to chcę przede wszystkim podziękować przede wszystkim Tomkowi Sakiewiczowi i Republice. Za to, że wolne słowo, które przez lata było marzeniem naszych pokoleń, dziś jest niesione na sztandarach Telewizji Republika, bardzo, bardzo za to dziękuję - powiedział były premier Mateusz Morawiecki podczas XIX Zjazdu Klubów Gazety Polskiej w Sulejowie.

Tomasz Sakiewicz, Mateusz Morawiecki, Beata Dróżdż
Andrzej Piekarski - Gazeta Polska

Po rozmowie w piątkowym wydaniu serwisu informacyjnego Telewizji Republika „Dzisiaj”, były premier Mateusz Morawiecki spotkał się z Klubowiczami Gazety Polskiej. Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości mówił o obecnej rzeczywistości w Polsce.

W pierwszej kolejności zwrócił się do Klubowiczów oraz osobiście do Tomasza Sakiewicza.

- Przyszły takie czasy na nasz ojczyznę, że ludzie, którzy są dobrzy w samoorganizacji mają ogromne znaczenie dla naszej ojczyzny. Ponieważ jesteśmy pozbawiani kolejnych mediów, wycinani z różnych formatów to chcę przede wszystkim podziękować przede wszystkim Tomkowi Sakiewiczowi i Republice

- przyznał najpierw, ściskając dłoń redaktora naczelnego stacji.

- Za to, że wolne słowo, które przez lata było marzeniem naszych pokoleń, dziś jest niesione na sztandarach Telewizji Republika, bardzo, bardzo za to dziękuję - zaznaczył.

Zwrócił się do Klubowiczów, którzy - w opinii byłego premiera - „należą do pokoleń niepokornych”. - Bohdan Cywiński w „Rodowodach Niepokornych”, pisząc o naszych przodkach z końca XIX, początku XX wieku, wskazał, że ci nie poddawali się tamtej beznadziei. Teraz jesteśmy źli, wściekli na to, co oni robią z Polską, jak niszczą Polskę - porównał.

- Pomyślcie, że przeżywamy jako Polska znacznie lepszy czas, niż tamten dramatyczny stan po powstaniu styczniowym, kiedy ci najbardziej zahartowani rodacy nieśli nadzieję, kaganek oświaty, pracę u podstaw. Nieśli to wszystko, co posłużyło dwadzieścia lat później odbudowie i odzyskaniu niepodległości. Wy jesteście tymi niepokornymi tych czasów. I dziękuję wam za to

- powtórzył były szef rządu Zjednoczonej Prawicy.

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

am
Wczytuję ocenę...
Wideo