Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »
Z OSTATNIEJ CHWILI
Rozpoczął się mecz otwarcia piłkarskich mistrzostw Europy pomiędzy Niemcami a Szkocją • • •

Rząd chce wesprzeć inwestycje w Warszawie. 2,5 mld zł na trzecią linię metra i wewnętrzną obwodnicę

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński zaznaczył dziś, że rząd chce wesprzeć inwestycje w Warszawie. - Trzecia linia metra wciąż jest w planach. 1,5 mld złotych chce dołożyć rząd do tej inwestycji oraz 1 mld zł na wewnętrzną obwodnicę Warszawy - podał minister.

Konferencja na Grochowie
twitter.com/BorkowskMarek/screen

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński wziął udział w konferencji prasowej poświęconej rządowemu programowi wsparcia rozwoju Warszawy.

Piotr Gliński wskazał, że jest to program, który nawiązuje do wizji rozwoju Warszawy prof. Lecha Kaczyńskiego.

Trzecia linia metra

"Gdy był prezydentem Warszawy opracował, zarówno wizję, jak i programy. Wtedy ten program był do roku 2020. Gdyby kontynuowano te plany, te projekty i te prace to do roku 2020 inwestycje, o których dzisiaj mówiły wciąż w sensie perspektywicznym byłyby zrealizowane"

– powiedział.

Zaznaczył, że chodzi m.in. o trzecią linię metra. "Wciąż jest w planach. Wciąż nie jest zrealizowana. 1,5 mld złotych rząd chce dołożyć do tej inwestycji" - zaznaczył Gliński.

Dodał, że inwestycje muszą być realizowane razem z urzędem miasta. "My chcemy w formie dotacji celowych przekazać te pieniądze z budżetu centralnego na potrzeby Warszawy" - powiedział Gliński.

HGW zapowiadała tę inwestycję

Wskazał, że druga inwestycja niebywale potrzebna w stolicy to wewnętrzna obwodnica Warszawy od ronda Wiatraczna do ronda Żaba, na którą rząd zamierza przeznaczyć około miliarda złotych. "Rządy Hanny Gronkiewicz-Waltz, jak i kolejny prezydent Warszawy zapowiadali budowę obwodnic. Kiedyś była mowa o pięciu obwodnicach zewnętrznych i wewnętrznych. To jest podstawa dla funkcjonowania miasta" - zauważył Gliński.

Podkreślił, że program rządowy, który w tej chwili jest przedstawiany ma zrealizować trzy podstawowe cele. Pierwszy, to kwestia udrożnienia transportu w mieście. Drugi, to kwestia podniesienia jakości życia mieszkańców. Trzeci cel to podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej Warszawy, a także atrakcyjności rekreacyjnej i turystycznej.

"Jest oczywiste, ze dzięki tym inwestycjom, o których mówimy ta jakość życia może się poprawić".

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#polityka #Warszawa #inwestycje

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mg
Wczytuję ocenę...
Wideo