Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Rynsztokowy popis Tomczyka ws. TVP. Hajdasz krytykuje słowa posła KO: To nie jest przypadek

Nie można sprowadzać życia publicznego do rynsztoka. Możemy się różnić w ocenie dziennikarzy, mediów, ale nie w ten sposób. To jest poniżej krytyki - powiedziała wiceprezes SDP, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP Jolanta Hajdasz pytana o słowa Cezarego Tomczyka na temat TVP.

Fot. Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

Szef klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej Cezary Tomczyk pytany w programie "Tłit" w Wirtualnej Polsce o fakt upubliczniania przez TVP nagrań z rozmów Romana Giertycha z twórcą portalu "Sok z Buraka" powiedział:

"Telewizja państwowa z telewizją publiczną ma niewiele wspólnego, więcej wspólnego ma pewnie z domem publicznym". Jak w telewizji publicznej pojawiają się jakieś przecieki z prokuratury czy służb specjalnych, to wszyscy wiemy, skąd te informacje pochodzą

 - dodał poseł.

- W mojej ocenie to są słowa skandaliczne. Tego typu język, którym chce się opisywać nawet kontrowersyjne dla kogoś podmioty, po prostu nie przystoi w przestrzeni publicznej. Szczególnie, jeżeli pełni się funkcje publiczne, jest się reprezentantem jakiejś grupy. Nie w ten sposób - podkreśliła Hajdasz.

Oceniła, że "nie można sprowadzać życia publicznego do rynsztoka". - Możemy się różnić w ocenie dziennikarzy, mediów, ale nie w ten sposób. To jest poniżej krytyki - zaznaczyła wiceprezes SDP.

Wskazała, że takie działania "mają swój cel".

- To nie jest przypadek, że w ten sposób się to robi. Chodzi o odwrócenie uwagi opinii publicznej od sedna jakiejś sprawy. Widzimy dlaczego dzisiaj tak bardzo atakowana jest telewizja publiczna. Chodzi o ujawnianie spraw niewygodnych dla opozycji, np. takich jak ujawnione w tym czasie materiały o związkach i finansowaniu kontrowersyjnego portalu "Sok z Buraka". Będziemy teraz świadkami tego typu wypowiedzi, żebyśmy rozmawiali o skandalicznych słowa jakiegoś posła, a nie o tamtej sprawie

- powiedziała Hajdasz.

Podkreśliła, że sednem tej sprawy jest "odwracanie uwagi opinii publicznej od istoty pojawiających się w przestrzeni publicznej zarzutów".

Cezary Tomczyk dopytywany, czy jest pewien, że chce porównywać TVP do domu publicznego, potwierdził. - Jeśli chodzi o telewizję publiczną, mógłbym użyć jeszcze wielu innych określeń. Mogę powiedzieć, że część informacyjna TVP Info powinna być zlikwidowana, bo jest jedną wielką szczujnią, jest czymś, co dzisiaj niszczy polskie społeczeństwo - oświadczył Tomczyk.


Portal tvp.info poinformował w weekend, że administrator strony "Sok z Buraka" Mariusz Kozak-Zagozda prosił regularnie o wsparcie finansowe Romana Giertycha, ten zaś go udzielał.

"Jak wynika z naszych informacji, działo się to za pośrednictwem Sebastiana Jarguta. Chcieliśmy z nim porozmawiać i zapytać w tej sprawie, ten jednak rozłączył się już na wstępie".
 podaje portal.

Tvp.info opublikował też fragmenty zapisu rozmowy Giertycha z twórcą "Soku z Buraka", które dotyczą finansowania jego aktywności. 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Sok z Buraka #Roman Giertych #Cezary Tomczyk #SDP #jolanta hajdasz

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Albicla.com@OlekMimier
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo