Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Omówiono nawet hejt w internecie. Marszałek Senatu o polsko-niemieckich rozmowach

- Rozmawialiśmy o naszej bilateralnej współpracy, współpracy w ramach Trójkąta Weimarskiego, w którym to rozmawiamy na cyklicznych spotkaniach senatorów, na temat cyberprzestrzeni i hejtu w Internecie - mówił w rozmowie z Lidią Lemaniak marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

twitter.com/PolskiSenat

Dziś na zaproszenie marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego wizytę w polskim parlamencie złożył przewodniczący Bundesratu Daniel Guenther z delegacją.

W rozmowie z Niezalezna.pl marszałek Senatu podkreślił, że spotkanie odbyło się w bardzo dobrej atmosferze.

Było to moje czwarte spotkanie z przewodniczącym Bundestagu, którzy zmieniają się co roku. Rozmawialiśmy o naszej bilateralnej współpracy, współpracy w ramach Trójkąta Weimarskiego, w którym to rozmawiamy na cyklicznych spotkaniach senatorów, na temat cyberprzestrzeni i hejtu w Internecie. Były już dwa spotkania - w Warszawie i w Paryżu, trzecie odbędzie się w Paryżu

- mówił.

Stanisław Karczewski wskazał, że rozmowy dotyczyły też "współpracy parlamentarnej, gospodarczej, na poziomie regionów, miast i gmin - przykuwamy dużą wagę do tych problemów".

Wspomnieliśmy również 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej, spotkanie panów prezydentów i wspólne uczestnictwo w obchodach 1 września. Rozmowy dotyczyły też 1 sierpnia, kiedy to ministrowie spraw zagranicznych obu krajów spotkają się w związku z 75. rocznicą wybuchu powstania warszawskiego. W Kolonii pan przewodniczący organizuje spotkanie upamiętniające 80. rocznicę II wojny światowej z udziałem pana ambasadora Andrzeja Przyłębskiego, który wygłosi przemówienie. Wyraziłem wdzięczność panu przewodniczącemu za zorganizowanie tej uroczystości

- zaznaczył marszałek.

Marszałek Senatu mówił, że z przewodniczącym Bundestagu rozmawiał również o nauce języka polskiego. 

Poprosiłem pana przewodniczącego o osobistą interwencję w sprawie remontu Domu Polskiego w Bochum, a także o konieczności budowy pomnika polskich ofiar II wojny światowej - ta sprawa też jest bardzo istotna i poruszona przez stronę polską.
19 czerwca odbędą się obrady okrągłego stołu Polska-Niemcy i mam nadzieję, że nasza rozmowa przyczyni się do dobrego dialogu podczas obrad okrągłego stołu.

- relacjonował.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Stanisław Karczewski #Daniel Guenther #bundestag #Senat

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Lidia Lemaniak
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo