Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Nominacja nowego ministra wywołała oburzenie Lewicy. Chodzi o jego konserwatywne poglądy

Premier Mateusz Morawiecki poinformował dzisiaj, że nowym ministrem spraw zagranicznych zostanie prof. Zbigniew Rau. Dotychczasowy szef sejmowej komisji spraw zagranicznych zastąpi na tym stanowisku prof. Jacka Czaputowicza, który podał się do dymisji. Nominacja Zbigniewa Raua wywołała poruszenie na lewicy, z uwagi na jego konserwatywne poglądy.

Zbigniew Rau
Fot. Jan Sroda/Gazeta Polska

- Dla zachodnich rzeczników „nowoczesności” nie ma żadnych świętości. Ich barbarzyńskie działania wiodą wprost do iście piekielnej „cywilizacji śmierci”, przed którą próbował nas ostrzegać Jan Paweł II. Prawo i Sprawiedliwość jest ostatnią barierą, jaka chroni nas i nasze rodziny przed chaosem który chce nam zafundować lewica

- napisał  w jednym swoich postów na Facebooku prof. Zbigniew Rau.


Poglądy prezentowane w mediach społecznościowych przez nowego ministra spraw zagranicznych zbulwersowały środowiska lewackie.

Blok Lewicy, który przedstawia się na Twitterze, jako „Socjaldemokracja. Wolność, Równość, Siostrzeństwo i Braterstwo!” opublikował dziś fragment wypowiedzi Zbigniewa Raua z nieskrywaną dezaprobatą. 


Komentujący post Lewicy mieli często zdecydowanie odmienne zdanie, a wziąwszy pod uwagę, że prof. Zbigniew Rau nie jest osobą powszechnie znaną i rozpoznawalną, jego poglądy artykułowane w przytoczonym cytacie spotkały się ze szczególnym entuzjazmem internautów.

Zbigniew Rau w latach 2015-2019 sprawował funkcję wojewody łódzkiego. W ostatnich wyborach parlamentarnych uzyskał mandat posła i został powołany na szefa sejmowej komisji spraw zagranicznych. Był również senatorem VI kadencji.

Jest prawnikiem, nauczycielem akademickim. Rau od 2006 r. jest profesorem zwyczajnym Uniwersytetu Łódzkiego, pracuje na UŁ jako kierownik Katedry Doktryn Polityczno-Prawnych oraz Centrum Myśli Polityczno-Prawnej im. Alexisa de Tocqueville’a.

Był stypendystą i wykładowcą wielu uczelni europejskich, w tym w Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii, jak również w USA i Australii. Pracował m.in. w Max-Planck-Institut fuer Geschichte w Getyndze, Trinity College w Cambridge oraz na Uniwersytecie Teksańskim w Austin. Od 1995 r. pracownik naukowy Uniwersytetu Łódzkiego. Autor licznych publikacji naukowych dotyczących m.in. myśli Johna Locke'a i Alexisa de Tocqueville'a oraz teorii liberalizmu.
 

 Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

 

#lewica #Zbigniew Rau

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
po
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo