Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Niemiecki polityk poniżył Polaków. Czy będzie reakcja rządu?

Skandaliczne słowa niemieckiego polityka po rocznicy Powstania Warszawskiego. Fabian Keubel z AfD nie tylko nazwał Polaków „Afroamerykanami Europy”, ale również kpił z kwestii reparacji wojennych, sugerując przekazanie Polsce „partii chusteczek w ramach zadośćuczynienia”.

Autor:

W sobotę Polacy obchodzili 82. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego - zrywu mieszkańców stolicy przeciwko niemieckiej okupacji. Tego dnia w całej Polsce zawyły syreny, a Warszawa zatrzymała się na minutę w "godzinę W", by oddać hołd bohaterom.

Niezmiennie od lat, także tej rocznicy Klubowicze Gazety Polskiej z całego kraju przyjechali do Warszawy. Ale pamięć o bohaterach wybrzmiała też w innych częściach kraju. I nie tylko. 

Sławomir Mentzen, jeden z liderów Konfederacji powtórzył sposób uczczenia rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego sprzed roku. Wraz z członkami Nowej Nadziei udał się do Berlina, gdzie stojąc przed Bramą Brandenburską, grupa opaliła biało-czerwone race i pokazała liczne transparenty. Celem inicjatywy było przede wszystkim przypomnienie Niemcom o skali okrucieństwa, jakich ich przodkowie dopuścili się na polskiej ludności cywilnej - również na dzieciach. 

Biorący udział w akcji działacze mieli ze sobą kartki z imionami i nazwiskami polskich dzieci zamordowanych przez niemieckich oprawców:

Podczas Powstania Warszawskiego Niemcy zamordowali 200 tysięcy Polaków, w tym tysiące dzieci. Nigdy tego nie zapomnimy!

– napisał Mentzen, publikując nagrania i zdjęcia z Berlina.

Akcja części Konfederacji nie podoba się ambasadorowi Niemiec w Polsce, o czym pisaliśmy w artykule: 

Niemiecki polityk obraża Polaków: "Afroamerykanie Europy". Kpi z reparacji 

Okazuje się, że Miguel Berger to nie jedyny niemiecki polityk, który skrytykował akcję ruchu Mentzena. Wyjątkowo ofensywny i atakujący Polaków komentarz zamieścił w sieci Fabian Keubel, polityk związany z partią AfD. 

Afroamerykanie Europy znów robią z siebie ofiary. Ci szowiniści-ofiarnicy niezawodnie produkują największe żenady. A ponieważ nie mają poczucia godności i prawdziwej wielkości, nawet nie uważają tego za żenujące.

– napisał na portalu X.

Co więcej - zakpił z kwestii reparacji, które powinny zostać wypłacone Polsce. Batalia ta jednak trwa od lat, mimo przekazania stronie niemieckiej raportu o szkodach wojennych, gdzie padają konkretne liczby dot. zniszczeń i kwot, które powinna otrzymać Polska. 

Czy powinniśmy im podarować partię chusteczek w ramach zadośćuczynienia?

– napisał niemiecki polityk.

Wpis niemieckiego działacza skomentował w sieci mec. Bartosz Lewandowski: 

"2 pokolenia wystarczyły, aby jakiś niemiecki polityk publicznie i bez zażenowania nazywał Polaków „Murzynami Europy”. Zabawne, że taki kozak z AfD, a używa polit-poprawnego „Afroamerykanin”, choć nie zauważył nawet, że Polska leży w Europie".

 

 

Autor:

Źródło: niezalezna.pl

NAJNOWSZE Polska