Młodzi na demonstracji Klubów „GP”! „Chcę żyć w przyszłości w wolnej i suwerennej Polsce”

Dziś pod siedzibą Trybunału Konstytucyjnego w Warszawie przy Al. Szucha odbyła się manifestacja organizowana przez Kluby „Gazety Polskiej” pod hasłem „Po stronie Polski”. Zjawiło się mnóstwo osób, w tym młodzi ludzie. Nasz reporter zapytał jedną z młodych dziewcząt o powody, dla których zjawiła się pod TK.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
fot. Aleksander Mimier

Przed gmachem Trybunału Konstytucyjnego zebrali się dziś polscy patrioci, którzy odpowiedzieli na apel Klubów „Gazety Polskiej”. Nasz reporter pytał uczestników manifestacji #PoStroniePolski o to, dlaczego pomimo różnych przeciwności postanowili wesprzeć tę inicjatywę.

Przed Trybunałem Konstytucyjnym zabrało się wielu młodych ludzi. Zapytaliśmy, z jakiego powodu przyszli na manifestację.

Przyszłam przede wszystkim po to, aby jako młoda Polka w pewien sposób zawalczyć i pokazać, że chce żyć w przyszłości w wolnej i suwerennej Polsce. Że nie zgadzam się na to, aby żadne elity Brukselskie, czy przysłane z Niemiec, Francji czy Holandii decydowały o nas, o naszym kraju, aby Unia wkraczała w kompetencje, które nigdy nie były przez nas przekazane

– mówiła dziewczyna.

(fot. Marcin Pegaz/Gazeta Polska)

„W traktatach zapisano kompetencje Unii Europejskiej, ale o sądownictwie tylko i wyłącznie my możemy decydować” – zaznaczyła.

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona i cieszy mnie to, że nie tylko starsze osoby tu dziś były, ale i młodsze, trochę starsze ode mnie. Byli tu niektórzy w moim wieku, co mnie bardzo cieszy i daje mi bardzo dużą nadzieję, że w przyszłości będzie miał kto dbać o nasz kraj

– powiedziała nam młoda osoba.

 

 

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Polska

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Michał Gradus,Aleksander Mimier
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo