Dlaczego jesteś na Manifestacji #PoStroniePolski? Sprawdź, jakie odpowiedzi usłyszał nasz reporter!

Przed gmachem Trybunału Konstytucyjnego zebrali się dziś polscy patrioci, którzy odpowiedzieli na apel Klubów „Gazety Polskiej”. Reporter portalu Niezalezna.pl spytał uczestników manifestacji #PoStroniePolski o to, dlaczego pomimo różnych przeciwności postanowili wesprzeć tę inicjatywę i osobiście pojawić się z biało-czerwoną flagą przed budynkiem TK. Oto, jakie odpowiedzi usłyszał.

Aleksander Mimier/Gazeta Polska

Krystian Majewski, przewodniczący klubu radnych PiS w radzie miasta Konina

Jesteśmy tutaj, ponieważ toczą się w Polsce sprawy ważne. Wydaje się, że Unia Europejska chce iść w kierunku federalizacji, a takim murem, który broni Polskę przed tym jest art. 8 Konstytucji, który mówi, że Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczpospolitej. My ten artykuł, jego sens i znaczenie musimy obronić. Myślę, że dlatego dziś tak wielu Polaków mimo urlopowego czasu, wakacyjnego czasu, zdecydowało się przyjechać pod Trybunał Konstytucyjny i krzyczeć: Tu jest Polska!

Klub „GP” Tarnowskie Góry

Przyjechaliśmy, bo musieliśmy dzisiaj tutaj przyjechać okazując swoją solidarność z państwem, które jest dzisiaj w trudnej sytuacji z powodu m.in. sądów i Unii Europejskiej. Niestety stajemy się jednym z państw, które zostało w jakiś sposób zniewolone poprzez sądy UE, jak również wszystkich tych naszych sędziów, którzy się pod tym podpisują. Uważam, że jest to zdrada państwa.
- mówi naszemu reporterowi przedstawiciel Klubu „GP” Tarnowskie Góry.

Piotr Grzybowski - publicysta

Najważniejszą rzeczą jest to, że ludzie powiedzieli „dość”. Powiedzieli „dość” temu dyktatowi Trybunału Sprawiedliwości UE. Nie tylko rozumieją to, co się dzieje z tym atakiem prawnym na Polskę, ale powiedzieli: my tutaj rządzimy. My z art. 4 polskiej Konstytucji mamy prawo decydować, jak się dzieje w naszym kraju. Ja jestem tak samo obywatelem Polski i myślę, że ludzie, którzy zajmują się publicystyką, ludzie, którzy są odpowiedzialni społecznie, chcą komentować, czasami opowiadać czy tłumaczyć to, co się dzieje muszą być tutaj, razem z ludźmi – taka jest nasza rola.


 

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

Piotr Łukawski,Aleksander Mimier
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo