Rewolucja seksualna w podstawówkach » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

M. Morawiecki podczas odsłonięcia pomnika Jana Olszewskiego: To obiekt dla nas, abyśmy pamiętali o jego ideach

Jan Olszewski był przekonany, że tylko prawdziwa niepodległość RP da jej silny fundament do rozwoju i nie bał się rzucić rękawicy komunistom - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas odsłonięcia pomnika Jana Olszewskiego przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Szef polskiego rządu podkreślił, że obiekt to wiadomość dla Polaków, aby pamiętali o ideach pierwszego demokratycznie wybranego rządu w Polsce.

@PremierRP

Przed kancelarią premiera odsłonięty dziś został pomnik Jana Olszewskiego. W odsłonięciu obiektu udział wziął m.in. Mateusz Morawiecki. Obecny szef prezes rady ministrów podkreślił, że "równo przed 31 laty rozpoczęła się misja pierwszego rządu wybranego w demokratycznych wyborach" w Polsce.

"Premier Olszewski zawsze dążył do tego, żeby Polska była prawdziwie silna i prawdziwie niepodległa. Pamiętam dyskusje z tamtego czasu o EWG bis, o NATO bis - premier Olszewski je odrzucał. Był przekonany, że tylko prawdziwa niepodległość da nam silny fundament do rozwoju społecznego, gospodarczego i narodowego. To jemu zawdzięczamy, że kilka lat później, po wytyczeniu właściwego szlaku Polska wstąpiła do NATO, a później do Unii Europejskiej"

- powiedział premier RP.

Mateusz Morawiecki przypomniał również, że charyzmę Jana Olszewskiego poznano jeszcze zanim został premierem. Podkreślił, że to on, jako mecenas "rzucił rękawicę komunistom" podczas procesu śp. ks. Jerzego Popiełuszki. "Stał wtedy po stronie prawdy i stał po stronie prawdy przez całe swoje życie" - powiedział premier.

"To nie dla niego jest ten pomnik. Ten pomnik jest dla nas, żebyśmy pamiętali o ideach, którymi żył Jan Olszewski, o tym, jak ważne jest, żebyśmy zawsze stali po stronie dobra, po stronie prawdy, po stronie suwerennej Rzeczypospolitej. Dziś w dobie walki za naszą wschodnią granicą widzimy wyraźnie jak idee, czyny, dla których żył Jan Olszewski są dla nas ważne, jak po dzień dzisiejszy są fundamentem niepodległej Rzeczypospolitej"

- stwierdził Morawiecki.

Czyja będzie Polska?

W odsłonięciu pomnika wziął także udział był szef MON Antonii Macierewicz. Podczas przemówienia podkreślił, że napis widniejący na obiekcie - "Czyja będzie Polska?" - ma towarzyszyć każdemu premierowi i rządowi RP. "Czyja będzie Polska?" jest najważniejszym pytaniem także dzisiaj" - stwierdził Macierewicz. "A Jan Olszewski odpowiedział na to pytanie słowami, które wypowiedział wtedy, gdy jego życie się kończyło - nie mam obowiązku się poddawać" - powiedział były szef MON.

"Miał świadomość, że aby Polska była państwem Polaków, aby Polska była narodu, który walczył i poświęcił olbrzymią część życia obywateli, że aby tak rzeczywiście się stało, rząd RP musi doprowadzić do wyeliminowania aparatu komunistycznego, rząd RP musi doprowadzić do włączenia Polski w NATO, rząd RP musi zablokować rozgrabianie majątku narodowego, co było główną ideą i głównym działaniem aparatu kontynuującego funkcjonowanie okupacji sowieckiej, a powstałego po Okrągłym Stole. Te działania rządu, związane z lustracją, eliminowaniem agentury rosyjskiej, a także te, które później realizował już długo po swoim odejściu z rządu w roku 2007, gdy kontynuował funkcjonowanie Komisji Weryfikacyjnej, ujawniającej agenturalność Wojskowych Służb Informacyjnych - te wszystkie działania były podstawową ideą, którą rozumiał jako konieczną do zrealizowania, żeby Polska była Polską"

- powiedział Macierewicz.

Jego zdaniem idee Jana Olszewskiego są jeszcze bardziej aktualne dziś, bo ich dochowanie zaważy o tym, "czy Polska będzie niepodległa, czy zostanie włączona do niemieckiej formacji tworzonej przez aparat mający się nazywać Unią Europejską".

 



Źródło: niezalezna.pl

#premier #Morawiecki #Macierewicz #WSI #Jan Olszewski

Mateusz Święcicki