Zadzwonił do sądu i straszył... bombą

Policjanci z Pragi Południe zatrzymali 41-letniego mężczyznę podejrzanego o fałszywy alarm bombowy. "Dowcipniś", który niedawno wyszedł z więzienia, zadzwonił do sądu i powiedział: "za 10 minut wybuchnie bomba za wyrok, który mi wydaliście".

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/Free-Photos

Rzeczniczka Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII podinsp. Joanna Węgrzyniak przekazała, że kilka dni temu policjanci zostali powiadomieni o tym, że do sądu zatelefonował mężczyzna, który zagroził wybuchem bomby.

"'Za 10 minut wybuchnie bomba za wyrok, który mi wydaliście' - taką groźbę usłyszał w słuchawce telefonu pracownik sądu"

– podkreśliła policjantka.

Policjanci po sprawdzeniu, że był to fałszywy alarm zajęli się ustaleniem, kto był autorem tego telefonu. "Spersonalizowanie telefonującego nie zajęło im dużo czasu" - podała.

"41-latek, znany z wcześniejszych konfliktów z prawem, wpadł w ręce kryminalnych. Jak się okazało mężczyzna dosłownie miesiąc wcześniej wyszedł z więzienia. Najprawdopodobniej dowiedział się o wydanym kolejnym wyroku i w taki impulsywny sposób zareagował na tę wiadomość"

– przekazała.

Po zatrzymaniu 41-latek w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga-Południe usłyszał zarzut zawiadomienia o nieistniejącym zagrożeniu w postaci zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w znacznych rozmiarach w postaci przekazania wiadomości o podłożeniu ładunku wybuchowego.

Wobec 41-latka zastosowano policyjny dozór.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Warszawa #mazowieckie #Polska #sąd #bomba

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
az
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo