Zadzwonił do sądu i straszył... bombą

Policjanci z Pragi Południe zatrzymali 41-letniego mężczyznę podejrzanego o fałszywy alarm bombowy. "Dowcipniś", który niedawno wyszedł z więzienia, zadzwonił do sądu i powiedział: "za 10 minut wybuchnie bomba za wyrok, który mi wydaliście".

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/Free-Photos

Rzeczniczka Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII podinsp. Joanna Węgrzyniak przekazała, że kilka dni temu policjanci zostali powiadomieni o tym, że do sądu zatelefonował mężczyzna, który zagroził wybuchem bomby.

"'Za 10 minut wybuchnie bomba za wyrok, który mi wydaliście' - taką groźbę usłyszał w słuchawce telefonu pracownik sądu"

– podkreśliła policjantka.

Policjanci po sprawdzeniu, że był to fałszywy alarm zajęli się ustaleniem, kto był autorem tego telefonu. "Spersonalizowanie telefonującego nie zajęło im dużo czasu" - podała.

"41-latek, znany z wcześniejszych konfliktów z prawem, wpadł w ręce kryminalnych. Jak się okazało mężczyzna dosłownie miesiąc wcześniej wyszedł z więzienia. Najprawdopodobniej dowiedział się o wydanym kolejnym wyroku i w taki impulsywny sposób zareagował na tę wiadomość"

– przekazała.

Po zatrzymaniu 41-latek w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga-Południe usłyszał zarzut zawiadomienia o nieistniejącym zagrożeniu w postaci zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w znacznych rozmiarach w postaci przekazania wiadomości o podłożeniu ładunku wybuchowego.

Wobec 41-latka zastosowano policyjny dozór.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Warszawa #mazowieckie #Polska #sąd #bomba

az
Wczytuję ocenę...
Komentarze (6)
Anonim 21.09.2023 20:17
..... a na "Samych swoich" Pawlakowa wsunęła mężowi za pazuchę granat ... kiedy ten udawal się do sądu .... jak widac problemy ze sprawiedliwością nie były bolączką .... tylko naszych czasów...
Anonim 21.09.2023 16:09
Musiał być płotką, skoro niezawisłe sądy go skazały ?
Anonim 21.09.2023 16:08
T0 ten sam co dzwonił do burdelu i straszył chooojem.
Anonim 21.09.2023 14:59
A powinno sie zastosowac policyjne palowanie a nie policyjny dozor
Anonim 21.09.2023 13:36
" Dowcipniś " wróci tam skąd wyszedł
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo