Tymczasowy areszt dla podejrzanego o zabójstwo dwóch osób

Sąd podjął w piątek decyzję o tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy 22-letniego mężczyzny podejrzanego o zabójstwo dwóch osób w Stołężynie. Informację przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak. Podejrzany to wnuk i bratanek ofiar.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/fsHH

Ciała 75-letniej kobiety i 49-letniego mężczyzny - matki i syna - zostały znalezione w środę przed południem w miejscowości Stołężyn w Wielkopolsce. Policję na miejsce wezwał jeden z członków rodziny. Do zatrzymania 22-latka - bratanka i wnuka ofiary - doszło w środę po południu w Żninie. Stamtąd został doprowadzony do wągrowieckiej jednostki policji. Policja, po przesłuchaniu 22-latka, przedstawiła mu zarzuty podwójnego zabójstwa. W czwartek odbyła się sekcja zwłok ofiar. Przeprowadzono także eksperyment procesowy z udziałem zatrzymanego.

W piątek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak poinformował, że "22-letni mężczyzna został już przesłuchany w prokuraturze, usłyszał dwa zarzuty zabójstwa: 75-letniej kobiety i 49-letniego mężczyzny".

"Podczas przesłuchania przyznał się; złożył wyjaśnienia, aczkolwiek w tych złożonych wyjaśnieniach nie odniósł się w sposób racjonalny do swojego zachowania"

– powiedział Wawrzyniak.

Dodał, że mężczyzna zadał ofiarom od kilku do kilkunastu ciosów "narzędziem ostrokrawędzistym".

"W toku czynności zabezpieczono przedmioty, które mogły zostać użyte do tego przestępstwa; będą poddane dalszym badaniom celem określenia, który z nich został użyty do popełnienia tego czynu"

– powiedział Wawrzyniak.

W piątek po południu prokurator poinformował, że decyzją sądu 22-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Polska #zabójstwo #areszt #wielkopolskie

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo