Wojna w PSL zagrozi Tuskowi » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Służby zabezpieczyły narkotyki warte ponad 3 mln zł

Funkcjonariusze z Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku i policjanci z Wejherowa zabezpieczyli narkotyki o czarnorynkowej wartości ponad 3 milionów złotych. Zatrzymano dwóch mężczyzn. Jeden z nich, decyzją sądu, został aresztowany na trzy miesiące.

policja
fsHH - pixabay.com
"Działania służb, ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej, doprowadziły do pięciu posesji na terenach powiatu wejherowskiego i Gdańska, na których funkcjonariusze zatrzymali łącznie ok 50 kg narkotyków"

– podała w poniedziałek p.o. rzecznika prasowego Morskiego Oddziału Straży Granicznej mł. chor. SG Katarzyna Przybysz.

Dodała, że w pomieszczenia były przeszukiwane w lutym br. przy wykorzystaniu psa służbowego. W trakcie działań znaleziono amfetaminę, klefedron, marihuanę, haszysz, kokainę i prawie 6 tyś. tabletek extasy. "Szacunkowa czarnorynkowa wartość ujawnionych substancji wyniosła ponad 3 miliony złotych" - podała.

Zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 29 i 34-lat, mieszkańców powiatu wejherowskiego. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono 66 tysięcy złotych.

Mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Wejherowie, gdzie usłyszeli zarzuty wprowadzania do obrotu substancji narkotycznych i ich posiadania. Wobec jednego z zatrzymanych sąd zastosował areszt tymczasowy na trzy miesiące. Drugi z mężczyzn został wypuszczony na wolność.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#narkotyki

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mm
Wczytuję ocenę...
Wideo