Rząd w tajemnicy przygotowuje przyjęcie masowej fali migrantów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Molestował 7-miesięczne dziecko. Ruszył proces

Przed Sądem Okręgowym w Kaliszu ruszył dziś proces oskarżonego o molestowanie siedmiomiesięcznej dziewczynki. Sprawa będzie się toczyła z wyłączeniem jawności.

Sąd
Maciej Luczniewski - Gazeta Polska

Do zdarzenia miało dojść 2 marca 2023 r. O skrzywdzenie dziewczynki oskarżono 26-letniego wówczas mężczyznę, mieszkańca jednej z miejscowości powiatu pleszewskiego (woj. wielkopolskie). Nie przyznał się do przypisywanej mu winy.

Matka zostawiła dziecko pod opieką oprawcy

W śledztwie ustalono, że mężczyzna i matka dziewczynki znali się, ponieważ wspólnie uczestniczyli w terapii odwykowej w jednym z ośrodków leczenia uzależnień. W tym dniu zdarzenia w godzinach od 18.00 do 22.30 matka zostawiła dziewczynkę pod opieką mężczyzny. Po powrocie z pracy do ośrodka kobieta odkryła obrażenia u córki. Zaniepokoiły ją siniaki na udach dziecka, o czym powiadomiła pracowników ośrodka, lekarzy miejscowego szpitala i policję.

Lekarze po zbadaniu dziewczynki orzekli, że obrażenia mają charakter seksualny. Przed sporządzeniem aktu oskarżenia prokurator uzyskał trzy opinie biegłych.

Mężczyzna został oskarżony z art. 197 par. 4 kodeksu karnego "o doprowadzenie innej osoby do obcowania płciowego przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem". Oskarżonemu grozi od 5 lat do dożywotniego pozbawienia wolności.

Biegli psychiatrzy stwierdzili, że mężczyzna w momencie czynu miał możliwość pokierowania swoim postępowaniem i może brać udział w postępowaniu.

W czwartek przed sądem wyjaśnienia złożą oskarżony, którego przywieziono z aresztu, oraz matka dziewczynki.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Kalisz #kryminalne #Polska #sąd #proces #dziecko #molestowanie

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

az
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo