Clifford Chance i kagiebiści od remontu Tu-154 » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Koszmarne odkrycie w ośrodku, który dzierżawili Rosjanie. Oprawcy zakatowali i zagłodzili psa

Ośrodek dzierżawiony przez ambasadę rosyjską nad Zalewem Zegrzyńskim został kilka dni temu przejęty przez Lasy Państwowe. Straż Leśna zastała całkowicie zdewastowany ośrodek, nawet z wyrwanymi ze ścian kablami. To jednak nie najgorsze, co zauważyli strażnicy - okazało się, że w jednym ze zdewastowanych domków znaleziono zagłodzonego psa. Ktoś specjalnie zamknął go w pomieszczeniu i skazał na pewną śmierć.

Ośrodek w Skubiance został zdewastowany, ale to nie najgorsze...
fot. Niezalezna.pl

Portal Niezalezna.pl wielokrotnie pisał o ośrodku w Skubiance. Ambasada Federacji Rosyjskiej w Warszawie dzierżawiła od 2010 roku od Nadleśnictwa Jabłonna blisko pięciohektarowy ośrodek w Skubiance. Za miesięczny najem nieruchomości Rosja płaciła... ok. 12 tysięcy złotych. Umowa pierwotnie miała obowiązywać do 2025 r.

Jak ujawniła „Gazeta Polska” i portal Niezalezna.pl, Skubianka położona jest bardzo blisko ważnych z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa obiektów użytkowanych przez Wojsko Polskie. Jednak to nie zaniepokoiło urzędników Ministerstwa Spraw Zagranicznych (kierowanego wówczas przez Radosława Sikorskiego), którzy podczas konsultacji przed zawarciem umowy w 2009 roku nie dostrzegli zagrożeń dotyczących bezpieczeństwa państwa. 

W połowie kwietnia 2022 r. nadleśnictwo wypowiedziało ambasadzie Rosji umowę dzierżawy ośrodka w Skubiance ze skutkiem natychmiastowym w związku z nieuiszczaniem czynszu. Mimo wielokrotnych wezwań ambasada rosyjska nie wydała nieruchomości, stąd dokonano przejęcia nieruchomości.

W środku zastano absolutną ruinę. Wszystko było zniszczone. 

Jak się okazało, to - niestety - nie koniec...

- W odebranym Rosjanom ośrodku nad Zegrzem znaleźliśmy martwego, zagłodzonego psa. Widać ślady, jak zwierzak próbował się wydostać z zamkniętego domku. Policja zbada sprawę. Zdjęcie jest zbyt drastyczne, by je pokazać w oryginale

- poinformował dziś Michał Gzowski, rzecznik prasowy Lasów Państwowych.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Rosja #Skubianka

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo