Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Księża Sercanie o aresztowaniu ks. Olszewskiego. "Niepokoją nas doniesienia płynące od pełnomocnika"

Księża Sercanie wydali komunikat po tym, jak zatrzymano i tymczasowo aresztowano ks. Michała Olszewskiego. Kolejny raz zdementowano informację podawaną przez prorządowych pracowników mediów. "Nieprawdą jest, że miało to miejsce w hotelu i w niejednoznacznych okolicznościach, co sugerowały niektóre media" - czytamy w oświadczeniu.

Ksiądz
kisistvan77 - pixabay.com

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa przychylił się dziś do wniosku prokuratury i zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla ks. Michała Olszewskiego, który usłyszał zarzuty w związku z prowadzonym ws. Funduszu Sprawiedliwości śledztwem. Pełnomocnik kapłana poinformował o tym, że zaskarży postanowienie do sądu wyższej instancji. 

Po zatrzymaniu księdza Olszewskiego, pracownica nielegalnie przejętej przez nominatów Bartłomieja Sienkiewicza TVP Justyna Dobrosz-Oracz podawała fałszywą informację o tym, że księdza zatrzymano w hotelu, z kobietą. Niezweryfikowane plotki zaczęły żyć własnym życiem, ale okazało się, że było to kłamstwo.

Dziś oświadczenie wydali księża Sercanie.

Faktem jest, że w trzech naszych wspólnotach pojawili się funkcjonariusze ABW. Czynności przeprowadzono w domu prowincjalnym w Warszawie oraz w klasztorze w Stopnicy, które czasowo związane były z działalnością prowadzoną przez fundację Profeto. Trzecim miejscem była główna siedziba Profeto, która mieści się w wydzielonej części budynku seminarium w Stadnikach. Z doniesień prasowych dowiedzieliśmy się również o zatrzymaniu naszego współbrata, ks. Michała Olszewskiego SCJ. Nieprawdą jest, że miało to miejsce w hotelu i w niejednoznacznych okolicznościach, co sugerowały niektóre media. Zatrzymanie miało miejsce w domu rodzinnym jednego z pracowników Profeto.

– czytamy w oświadczeniu.

"Niepokoją nas doniesienia płynące od pełnomocnika ks. Michała, mecenasa Krzysztofa Wąsowskiego, dotyczące sposobu prowadzenia postępowania" - podkreślili księża, kończąc:

Te trudne wydarzenia przypadły na czas Wielkiego Tygodnia i dotykają nas sercanów oraz wszystkich, którzy na różny sposób są z nami związani. Rozpoczynamy dziś Triduum Paschalne podczas którego wchodzimy w przeżywanie tajemnic Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Niech będzie to dla nas czas modlitwy za wszystkich, których dotknęła ta sytuacja. Ufamy, że znajdzie swój szczęśliwy finał.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#księża Sercanie #ks. Michał Olszewski #Fundusz Sprawiedliwości

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo