Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Trzymiesięczny areszt dla ks. Michała Olszewskiego. Wąsowski: Będziemy żalić to postanowienie

Decyzją Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa ks. Michał Olszewski, który usłyszał zarzuty w związku ze śledztwem dot. Funduszu Sprawiedliwości, został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Pełnomocnik duchowego, mec. Krzysztof A. Wąsowski, zapowiada złożenie zażalenia na postanowienie. Sąd zdecydował także o areszcie dla urzędniczek Ministerstwa Sprawiedliwości - Urszuli D. i Karoliny K.

Sędzia
fot. Fotomag - Gazeta Polska

Dziś Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa przychylił się do wniosku prokuratury i zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla ks. Michała Olszewskiego, który usłyszał zarzuty w związku z prowadzonym ws. Funduszu Sprawiedliwości śledztwem.

O areszcie dla duchownego poinformował jego pełnomocnik, mec. Krzysztof A. Wąsowski.

- Będziemy żalić to postanowienie - powiedział Wąsowski. Dodał, że sąd "nie rozważał kwestii umocowania oskarżycieli publicznych, stwierdził, że to kwestia do zażalenia".

Podczas konferencji prasowej, wiceprezes SR ds. karnych, Grzegorz Krysztofiuk, przekazał, że areszty zastosowano wobec trojga podejrzanych.

Prokuratura wnioskowała o tymczasowe aresztowanie dla ks. Michała Olszewskiego, prezesa Fundacji Profeto, a także Urszuli D., byłej dyrektor Departamentu Funduszu Sprawiedliwości w Ministerstwie Sprawiedliwości, oraz Karoliny K., zastępczyni dyrektor departamentu.

- Za stosowaniem środka przemawia obawa matactwa procesowego, obawa ucieczki i surowa kara, jaka ma grozić podejrzanym. Postanowienia są nieprawomocne - powiedział Krysztofiuk.

Wskazał, że "przesłanka dowodowa została w ocenie sądu spełniona", a podejrzanym zarzucane są czyny z art. 231, 271 i 296 Kodeksu karnego.

Jak przekazała wczoraj prokuratura, siedmiu osobom "przedstawiono zarzuty, że działając wspólnie i w porozumieniu doprowadzili do udzielenia wsparcia finansowego fundacji „Profeto”, pomimo tego, że fundacja ta nie spełniała warunków formalnych i merytorycznych do uzyskania dotacji". 

We wtorek i środę u 25 osób w kilkudziesięciu miejscach w kraju, na polecenie prokuratorów prowadzących śledztwo ws. wykorzystania środków z Funduszu Sprawiedliwości, ABW wraz z prokuratorami prowadziła przeszukania i zatrzymania. Przeszukano m.in. domy byłego ministra sprawiedliwości, posła PiS i polityka Suwerennej Polski Zbigniewa Ziobry oraz pokój w hotelu sejmowym zajmowany przez byłego wiceministra sprawiedliwości, posła PiS Michała Wosia.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
dm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo