Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Jako "niezależna ekspertka" tworzyła teorie spiskowe. W końcu odeszła z Platformy

"Gazeta Wyborcza" i Radio Zet ujawniły kilka dni temu dokument, z którego miało wynikać, że w 2015 r. sztab wyborczy Andrzeja Dudy miał podpisać umowę ze spółką tworzącą fałszywe konta w internecie. Okazało się jednak, że firma ta zajmowała się jedynie moderowaniem strony internetowej. Osobą, która występując w Radiu ZET, oskarżyła Andrzeja Dudę o używanie botów podczas kampanii prezydenckiej w 2015 r. była Anna Mierzyńska, przedstawiana jako "niezależny ekspert". Tymczasem Mierzyńska od wielu lat związana jest z Platformą Obywatelską i kierowała biurem poselskim Roberta Tyszkiewicza - w 2015 r. szefa sztabu wyborczego Bronisława Komorowskiego.

Twitter/Anna Mierzyńska/screenshot

Była współpracownica Tyszkiewicza „słynie” z różnorakich, jak to sama określa, analiz. Polegają one na śledzeniu informacji w internecie, w tym sieciach społecznościowych i wyciąganiu coraz bardziej osobliwych wniosków.

Alarmowała już o PiS-owskich botach w ramach kampanii na prezydenta Warszawy, które miałyby wspierać Patryka Jakiego i uderzać w Rafała Trzaskowskiego. Ostatnio oskarżyła o używanie botów w kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy.

"Niezależna ekspertka" z trudem będzie mogła zyskać wiarygodność. Postanowiła więc odejść z Platformy. Teraz, konstruując swoje teorie, będzie przynajmniej mogła o sobie powiedzieć, że jest bezpartyjna. W niezależność chyba nikt jej długo nie uwierzy.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Rzecznik prezydenta zabrał głos w sprawie kampanii wyborczej

Dziś z przyczyn stricte zawodowych złożyłam rezygnację z członkostwa w Platformie Obywatelskiej. Przy czym nie zmieniłam poglądów politycznych, nie zamierzam wiązać się z żadnym innym ugrupowaniem oraz nadal najbliżej mi do Platformy

– napisała na Twitterze Anna Mierzyńska.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Boty pomogły Dudzie? Adam Bielan wyśmiewa kosmiczne teorie Platformy i "Gazety Wyborczej"

 

 Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

 

#2kadencja #Platforma Obywatelska #Gazeta Wyborcza #Radio Zet #boty #Anna Mierzyńska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
redakcja
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo