Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Burze w 6 województwach. IMGW ostrzega!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami dla województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i dla zachodniej części woj. warmińsko-mazurskiego.

Burza
AbelEscobar - pixabay.com

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami wiążą się z sumami opadów od 20 mm do 35 mm i z porywami wiatru od 70 km/h do 85 km/h.

W woj. zachodniopomorskim, lubuskim i w zachodniej części woj. pomorskiego ostrzeżenia obowiązują w godz. 12.00-20.00. W woj. wielkopolskim od godz. 14.00 do godz. 21.00, a w woj. kujawsko-pomorskim i na pozostałym obszarze woj. pomorskiego w godz. 14.00-22.00. Prawdopodobieństwo wystąpienia burz na terenie objętym ostrzeżeniem wynosi 80 proc.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia "dotyczy wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, utrudnienia w prowadzeniu działalności, późnienia w ruchu drogowym i kolejowym, zakłócenia w przebiegu imprez plenerowych, możliwe zagrożenie życia". Instytut zaleca ostrożność, śledzenie komunikatów i obserwację rozwoju sytuacji pogodowej. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#IMGW #burze #ostrzeżenie #niebezpieczeństwo #pogoda

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

az
Wczytuję ocenę...
Wideo