Setki tysięcy imigrantów wjadą do Polski. Dziesiątki milionów do Europy » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »
Z OSTATNIEJ CHWILI
Nuncjatura apostolska w Polsce: papież Franciszek przyjął rezygnację abp. Andrzeja Dzięgi z posługi metropolity szczecińsko-kamieńskiego; administratorem apostolskim sede vacante został bp koszalińsko-kołobrzeski Zbigniew Zieliński. • • •

Żaryn demaskuje główne cele propagandy Kremla. „Chcą wytworzyć napięcia między Polakami a Ukraińcami”

Propaganda Rosji wciąż dąży do wytworzenia napięć między Polakami i Ukraińcami i szkaluje nasze państwo - ocenił w piątek rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn

fot. Aleksiej Witwicki | GAZETA POLSKA

"Ofensywa informacyjna Kremla przeciwko RP, osadzona w kontekście rosyjskiej agresji na Ukrainę, nie zwalnia. Propaganda Rosji wciąż dąży do wytworzenia napięć między Polakami i Ukraińcami i szkaluje nasze państwo"

- przyznał.

https://niezalezna.pl/448835-bajki-putina-i-szojgu-o-sukcesie-rosji-wszystko-dla-utrzymania-spoleczenstwa-w-stanie-zaklamania

Propaganda w wykonaniu Kremla

Żaryn podając przykłady wrogich wobec Polski narracji z ostatniego okresu wymienił takie jak: "Polacy są traktowani 'gorzej niż śmieci' we własnym kraju, a to z powodu szeregu ustępstw dla uchodźców z Ukrainy"; "Ukraińcy zdominowali niektóre polskie miasta"; "W Polsce rusofobia ma systemowy charakter"; "Wśród zagranicznych ochotników, których Rosja zabija, przeważają Polacy".

"O ile można odnieść wrażenie, że rosyjskie natarcie wytraciło impet, o tyle wymierzona w Ukrainę propaganda przybiera na sile i staje się coraz bardziej brutalna i absurdalna – tak, jakby miała być projekcją przyszłych działań militarnych Rosji"

- zaznaczył rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych.

Jako przykłady narracji w tym wątku podał: "Ukraina ma przestać istnieć; przyznanie jej prawa do samostanowienia było wielkim błędem"; "Ukraińcy to naziści"; "Ukraina dostaje od Rosji to, na co zasłużyła"; "Reżim w Kijowie popełnia zbrodnie wojenne"; "Wojna, którą Kijów rozpętał w 2014 r., trwa i zabija głównie dzieci".

Żaryn podkreślił, że Rosja kontynuuje także kampanię dezinformacyjną wymierzoną w Zachód. Jego zdaniem w ostatnim czasie Kreml skoncentrował swoje działania informacyjne na „zachodnim” kierunku na poróżnianiu Kijowa z partnerami, a także na wyśmiewaniu sankcji.

"Oto narracje, którymi ten wektor był realizowany: 'Zachód jest przesiąknięty rusofobią'; 'Ludobójstwo w Buczy, Mariupolu, Kramatorsku to prowokacja wyreżyserowana przez Zachód i Kijów'; 'Zachodni eksperci zrozumieli, że ich oceny dot. powrotu Ukrainy do granic sprzed 2014 r. to mrzonki' 'Sankcje tylko dają Rosji szansę na rozkwit'".

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Polska #Rosja #Ukraina #wojna

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
az
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo