Szef MON wygłosił oświadczenie. „Plany przyjęte przez PiS dotyczą obrony państwa na granicy”

- Każda uczciwa władza troszczy się o wszystkich Polaków, nie tylko tych zamieszkujących zachodnią część kraju. Dlatego plany przyjęte przez rząd PiS dotyczą obrony państwa na granicy. Nie oddamy żadnego skrawka polskiej ziemi - powiedział podczas medialnego oświadczenia wygłoszonego w Warszawie, z widokiem na prawobrzeżną część miasta, szef MON, Mariusz Błaszczak.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Mariusz Błaszczak
Twitter.com/Ministerstwo Obrony Narodowej @MON_GOV_PL

- Decydenci z KO (...) nie chcieli bronić Polski na linii Bugu, a uważali, że należy bronić Polski na linii Wisły - mówił Błaszczak w oświadczeniu wygłoszonym w Warszawie.

Jego zdaniem "w ten sposób (szef PO) Donald Tusk oszukał mieszkańców wschodniej części naszego kraju, a także mieszkańców wschodniej części Polski, dlatego, że dawał im złudne poczucie bezpieczeństwa".

- Złudne, bo obrona tylko połowy naszego kraju zagrażała istnieniu Polski - wyjaśnił.

Według szefa MON "te plany były kompromitujące dla Tuska i jego rządu".

- Dlatego dziś jestem tak atakowany za to, że pokazałem prawdziwe oblicze rządu koalicji PO-PSL, rządu Donalda Tuska

- dodał.

- Chcieli te plany trzymać głęboko w szufladach, obawiali się pokazania ich opinii publicznej, ale obowiązkiem każdej uczciwej władzy jest przestrzeganie przed tymi, którzy mają złe intencje. A jak inaczej ocenić tych, którzy chcieli bronić tylko połowy naszego kraju? - powiedział minister.

Szef MON wyraził również przekonanie, że - "jeśli poprzednicy polityczni dojdą do władzy - to znów ustalą linię obrony na Wiśle, a nie na Bugu".

- Zapewniam, że dopóki rządzi Prawo i Sprawiedliwość, linia obrony jest i będzie na Bugu, a nie na Wiśle – zaznaczył szef MON.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#Mariusz Błaszczak #MON #oświadczenie

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
md
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo