Putin chce przejąć kontrolę nad Zachodem To jego ostateczny celi » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Dlaczego lewacy lansują prostytucję? Gójska: „Chodzi o przemodelowanie społeczeństwa opartego na wartościach”

"To zawsze będzie związane z tragedią kobiet, odebraniem kobiety godności, a z drugiej strony - z gigantycznymi zyskami grup przestępczych, mimo, że dla niektórych może to wyglądać dość atrakcyjnie... Do niektórych mogą trafiać argumenty, że jest to pewnego rodzaju ucywilizowanie. Nie, to nie jest prawda" - mówiła red. Katarzyna Gójska na temat szerzącego się coraz bardziej niebezpiecznego trendu ukazującego prostytucję, jako normalną pracę.

Lewicowo-liberalne media coraz częściej w swoim przekazie próbują pokazać prostytucję jako... normalną pracę
PublicDomainPictures

Lewicowo-liberalne media coraz częściej w swoim przekazie próbują pokazać prostytucję jako... normalną pracę. Taką, jak każda z inna. Zamiast docierać do kobiet z informacjami, jak bardzo nielegalny jest to proceder, propagowana jest tendencja mająca ukazać, że zarabianie w ten sposób nie jest niczym złym. 

Na antenie TVP Info rozmawiano na ten temat z red. Katarzyną Gójską, zastępcą redaktora naczelnego "Gazety Polskiej". Dziennikarkę zapytano o to, jak ocenia ten negatywny trend, który - niestety - nasila się coraz bardziej. 

"Widzę tutaj dwie warstwy tego zjawiska. Ono po pierwsze wpisuje się w bardzo szerokie zjawisko mające na celu przemodelowanie społeczeństwa, w tym społeczeństwa polskiego opartego na tradycyjnych wartościach. Przede wszystkim tych związanych z rodziną. I to właśnie uderza w te wartości rodzinne..."

– mówiła red. Gójska.

"Po drugie, jest to też kwestia zalegalizowania nielegalnego dziś m.in. w Polsce biznesu, który oprócz tego, że generuje bardzo duże zyski dla grup przestępczych, bo tak to wygląda na świecie i w Polsce, wiąże się z uprzedmiotowieniem kobiet, zniszczeniem godności kobiet, jak i życia tych kobiet - tych, które w jakichś okolicznościach wchodzą na tą ścieżkę..." - wskazała. 

Jak oceniła - jest to bardzo niebezpieczne.

"To zawsze będzie związane z tragedią kobiet, odebraniem kobiety godności, a z drugiej strony - z gigantycznymi zyskami grup przestępczych, mimo, że dla niektórych może to wyglądać dość atrakcyjnie... Do niektórych mogą trafiać argumenty, że jest to pewnego rodzaju ucywilizowanie. Nie, to nie jest prawda. To jest po prostu ogromny zysk dla tych, którzy żerują na krzywdzie i poniżaniu kobiet. Musimy tą drugą warstwę, właśnie tej, o której wspomniałam, brać pod uwagę"

– stwierdziła Katarzyna Gójska.

"Musimy być czujni..."

Redaktor wspomniała również o fundacjach, które zajmują się "ideą legalizacji prostytucji, przedstawiając ją jako coś dobrego dla kobiet". "Te fundacje czerpią pieniądze ze środków unijnych. Wiemy, że te organizacje próbują docierać do polityków i tutaj też czasami pojawiają się pytania, czy przypadkiem nie mamy do czynienia z próbami korumpowania polityków. Musimy być czujni" - podkreśliła.

Zapytana o to, jak można przeciwdziałać temu procederowi, Katarzyna Gójska odparła: "Przede wszystkim trzeba tłumaczyć i docierać z tymi informacjami szczególnie do młodych kobiet, a nawet nastolatek, bo bez wątpienia ta propaganda i manipulowanie informacjami, próba przedstawienia prostytucji jako zwykłej pracy, albo niezwykle interesującej pracy, jest próbą zmiany myślenia u dziewcząt, nastolatek, które dopiero zaczynają dorosłe życie". 

"To jest wielkie wyzwanie dla instytucji państwa, rzecznika praw dziecka do tego, aby z takimi informacjami, programami edukacyjnymi do młodych kobiet docierać. Wielkie zadanie stoi również przed mediami, a tu już widać, że nie wszystkie potrafią stanąć na wysokości zadania. Niektóre ulegają temu, że trzeba zalegalizować ideę prostytucji. Być może jest też tak, że część mediów na tym korzysta"

– mówiła z-ca red. nacz. "Gazety Polskiej".

Jak dodała - "są to działania nielegalne, dlatego to powinno być sprawdzane. Mogą stać za tym pieniądze grup przestępczych. Jako obywatele powinniśmy sprawdzać, na co te pieniądze m.in. unijne są wydawane".

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Katarzyna Gójska #TVN Info #Polska #prostytucja

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo