Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Prostytucja pod przykrywką nieruchomości

Centralne Biuro Śledcze Policji zlikwidowało 6 agencji towarzyskich działających na terenie Siedlec i okolic. Proceder funkcjonował pod przykrywką agencji nieruchomości, która podnajmowała kobietom pomieszczenia pod nierząd.

pixabay

O zatrzymaniach poinformował mł.asp. Paweł Żukiewicz z biura prasowego Centralnego Biura Śledczego. Funkcjonariusze prowadzili działania wspólnie z Komendą Stołeczną Policji, pod nadzorem mazowieckiego oddziału Prokuratury Krajowej.

"W trakcie działań, które miały miejsce w Siedlcach oraz okolicznych miejscowościach, funkcjonariusze zatrzymali pięć podejrzanych osób w wieku od 30 do 59 lat. Zostało zlikwidowanych sześć agencji towarzyskich, tzw. mieszkaniówek"

– podał Żukiewicz.

Pięć zlikwidowanych na początku sierpnia agencji mieściło się w mieszkaniach w blokach, jedną urządzono w dużym domu jednorodzinnym. Pracowały w tam głównie kobiety z Polski i zza wschodniej granicy. Od połowy 2018 r. przez agencje mogło przewinąć się około 60 kobiet świadczących usługi seksualne.

Śledczy ustalili, że przestępcy działali pod przykrywką prowadzenia agencji nieruchomości. Oficjalnie wynajmowali mieszkania, w rzeczywistości pomieszczenia były wydzierżawiane tylko prostytutkom, które w zamian za lokal i ochronę musiały oddawać część dochodu uzyskiwanego z nierządu.

CBŚP podaje, że podczas przeszukań agencji zabezpieczono czechosłowacki pistolet maszynowy Škorpion oraz kilka "straszaków". W mieszkaniach znaleziono także narkotyki: amfetaminę, marihuanę oraz kokainę. Narkotyki ukryte były m.in. w podłogowej skrytce. "Funkcjonariusze przejęli też sprzęt mogący posłużyć do uprawy konopi" – poinformował policjant.

Wszyscy zatrzymani zostali doprowadzeni do Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie.

"Prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty ułatwiania uprawiania prostytucji oraz czerpania z tego korzyści majątkowych. Dodatkowo dwóch podejrzanych usłyszało zarzuty wprowadzania do obrotu i posiadania znacznych ilości narkotyków"

– przekazał Dział Prasowy Prokuratury Krajowej. Dodatkowo jeden z podejrzanych może odpowiedzieć za nielegalne posiadanie broni palnej.

Na wniosek prokuratury sąd tymczasowo aresztował czterech mężczyzn. Piąty podejrzany został objęty policyjnym dozorem, ma zakaz opuszczania kraju oraz kontaktowania się z osobami związanymi z tym postępowaniem.

Jak podaje CBŚP, trwa obecnie ustalanie kwoty, którą podejrzani mogli zarobić na przestępczej działalności. Czyny im zarzucane zagrożone są karą nawet do 15 lat pozbawienia wolności. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
wg
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo