Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Prezes PiS: Wydałem polecenie wzmocnienia kontroli na granicach ze Słowacją i Czechami

"Jako człowiek odpowiedzialny w rządzie za sprawy bezpieczeństwa wydałem polecenie, by granica ze Słowacją i z Czechami została poddana szczególnej kontroli i wzmocniona" - oznajmił na konwencji wojewódzkiej w Pruszkowie prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński w Pruszkowie
X/@pisorgpl

Podczas swojego wystąpienia prezes PiS odniósł się do "bajki" opowiadanej przez przeciwników rządu o 250 tysiącach wiz wydanych nielegalnym migrantom. Jak ocenił jest to "kłamstwo numer jeden ostatniego trzydziestolecia". 

Zaznaczył, że "jest rzeczywiście problem uruchomienia z powrotem szlaku bałkańskiego". - W tej chwili uchodźcy idą przez kraje bałkańskie, przez Węgry, przez Słowację i jedni później przez Czechy i do Niemiec, a inni wolą wygodniejszą drogą, krótszą przez Polskę, bo to są lepsze autostrady równoleżnikowe i można dotrzeć dotrzeć łatwiej do Niemiec - powiedział prezes PiS.

Polska zabezpieczy granice

Odniósł się też do decyzji Niemiec o zaostrzeniu kontroli na granicach swojego kraju. Podkreślił, że polska opozycja wykorzystuje z radością to wykorzystuje, podczas gdy w rzeczywistości jest to właśnie wynik wcześniej wspomnianego procesu. Co więcej zaznaczył, że Polska podejmie podobne działania.

"Ja chcę powiedzieć, że jako człowiek odpowiedzialny w rządzie za sprawy bezpieczeństwa, wydałem polecenie, by granica ze Słowacją i z Czechami została też poddana szczególnej kontroli i wzmocniona"

– oznajmił.

Dodał, że decyzja nie jest "gestem przeciwko tym krajom". - My chcemy być z nimi, jesteśmy w jak najlepszych stosunkach, ale chodzi o to, że po prostu nie możemy tej sytuacji tolerować. Mam nadzieję, że będzie to sytuacja przejściowa, ale musimy to zrobić - powiedział.

"To my bronimy Europy"

Prezes PiS poruszył też temat pojawiającego się zagrożenia dla strefy Schengen. Stwierdził, że faktycznie ono istnieje, ale pod jednym warunkiem. - To jest możliwość, jakbyśmy zburzyli to ogrodzenie, puścili tamtędy te coraz większe, bo to by narastało, grupy tych nielegalnych imigrantów i one oczywiście parłyby w stronę granicy niemieckiej, bo oni chcą mieszkać w Niemczech albo we Francji - powiedział.

"Ale to my ich bronimy. To my bronimy całej Europy przez to, że najpierw bez ogrodzenia wstawiliśmy twardo opór - chociaż często była to po prostu fizyczna walka z tymi, którzy chcieli się przedrzeć i byli wspierani przez białoruskie służby - a teraz jest to łatwiejsze dzięki temu ogrodzeniu, ale przecież w dalszym ciągu ta batalia trwa i będzie trwała bo my będziemy bronić polskich granic"

– zaznaczył Jarosław Kaczyński.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Jarosław Kaczyński #polskie granice #bezpieczeństwo RP #Czechy #Słowacja #Niemcy

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wideo