Czy rząd Tuska ma Wielki plan rozbrojenia Polski » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

„Łańcuch poparcia“ gestem solidarności z mundurowymi. Rzecznik SG: Wierzymy w etos służby

"Ze wszystkich inicjatyw wsparcia bardzo się cieszymy i bardzo za nie dziękujemy" - powiedziała o akcji "Łańcuch poparcia" rzeczniczka SG por. Anna Michalska. Inicjatywa ma na celu wyrażenie sprzeciwu wobec ataków na polskich mundurowych przy użyciu nowego filmu Agnieszki Holland Zielona Granica. Dla tych, którzy nie mogą pojawić się w przygranicznym Mielniku, propozycje przygotował stołeczny klub "Gazety Polskiej".

Polscy mundurowi znów stali się obiektem ataku
Twitter/@Straz_Graniczna

"Ze wszystkich inicjatyw wsparcia bardzo się cieszymy i bardzo za nie dziękujemy" - powiedziała o akcji poparcia rzeczniczka SG por. Anna Michalska.

"To jest ciężki czas dla nas. Ochrona granic to teraz wyjątkowo niebezpieczne sytuacje. My nie oczekujemy za to specjalnych podziękowań. Chcemy po prostu, żeby nas szanować i szanować nasz mundur"

– podkreśliła porucznik.

"My zakładając ten mundur wierzymy w etos służby. Ojczyzna to jest nasze wspólne zobowiązanie. A wsparcie naszego munduru wpisuje się ochronę bezpieczeństwa naszej ojczyzny" - dodała rzeczniczka SG.

Wsparcie polskich mundurowych

W środę w Krynkach (Podlaskie) Komitet Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych przyjął specjalną uchwałę ws. ochrony imienia żołnierzy Wojska Polskiego i innych służb, które na co dzień są zaangażowane w ochronę granicy polsko-białoruskiej.

Jednym z inicjatorów piątkowej akcji "Łańcuch poparcia" jest gen. bryg. rez. Dariusz Wroński. Generał powiedział, że powodem do zorganizowania wydarzenia są różne, wcześniejsze akcje wymierzone przeciwko służbom mundurowym, służącym na granicy polsko-białoruskiej. Jak powiedział, "czarę goryczy" przelał film Agnieszki Holland "Zielona granica".

"Czarę goryczy przelała pani Holland, która przygotowała paszkwil na Polskę, donos wręcz w swoim haniebnym filmie o granicy, gdzie przedstawia w wymyślonym przez siebie scenariuszu zupełnie sfabrykowane, wyimaginowane sytuacje. W związku z czym środowisko, które już od ponad dwóch lat broni na Twitterze polskiego munduru w ramach #MuremZaPolskimMundurem, powiedziało: dość"

– mówił generał Wroński.

Zapowiedział, że w akcji w Mielniku wezmą udział ludzie z całej Polski, którzy chcą pokazać, że "nikt nie chce takiego filmu, scen, które są nieprawdziwe, zmanipulowane".

"Łańcuch poparcia" w Mielniku - w geście solidarności z żołnierzami i pogranicznikami - zaplanowano na piątek, 22 września, o godzinie 17.30.

Solidarność nie tylko w Mielniku

Dla tych, którzy nie mogą pojawić się w przygranicznej miejscowości propozycję ma warszawski Klub "Gazety Polskiej". Jego szef Adam Borowski zaprasza do wyrażenia solidarności z mundurowymi w Warszawie. 

"Dajmy nasze świadectwo solidarności z haniebnie poniżanymi przez opozycję obrońcami naszych granic"

– apeluje szef warszawskiego klubu "GP".

Pikieta w stolicy zostanie zorganizowana o godzinie 17:30 pod gmachem TVP Info na pl. Powstańców Warszawy 7.

Organizatorzy zachęcają do przyniesienia wydrukowanych lub ręcznie napisanych plakatów z hasłem "Murem za Polskim Mundurem".

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#łańcuch poparcia #straż graniczna

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo