Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Film Holland pokazuje intencje środowiska PO. Kamiński: Reakcje pokazują, że pytania referendalne mają sens

- Dzieło, "twór filmowy" pani Holland jest tak naprawdę, wyrazem jej poglądów politycznych - ocenił szef MSWiA Mariusz Kamiński.- Spontaniczne reakcje polityków opozycji pokazują, że te pytania referendalne chociażby, mają głęboki sens - stwierdził.

Mariusz Kamiński:
Fot. Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

Na antenie TVP Info podkreślił, że dlatego postanowiono w kinach studyjnych wykupić reklamę społeczną przed emisją tego filmu.  -"Pokazuje ona kontekst polityczny tych wydarzeń, bo mówimy tu nie tylko o nielegalnej imigracji, ale o wojnie hybrydowej, jaką naszemu krajowi wydały reżimy w Moskwie i w Mińsku" - wyjaśnił. - "Wykupiliśmy ten spot, żeby widzom przybliżyć prawdę o tych wydarzeniach" - dodał.

Minister Kamiński podkreślił, że "twór filmowy" pani Holland jest tak naprawdę, wyrazem jej poglądów politycznych. - "Poprzez to, że jest osobą znaną - jest autorytetem dla różnych środowisk opozycyjnych - nie przypadkiem politycy, posłowie, eurodeputowani PO w tych dniach z ogromną radością wydają kolejne dzieło pani reżyser. To pokazuje rzeczywiste intencje tego środowiska politycznego" - dodał.

TVP Info: „Łańcuch poparcia” w geście solidarności z żołnierzami i pogranicznikami

- "Spontaniczne reakcje polityków opozycji pokazują, że te pytania referendalne chociażby, mają głęboki sens" - zaznaczył.

Minister opowiedział też o swojej wizycie na wschodniej granicy, podczas której rozmawiał z funkcjonariuszami, żołnierzami, a także mieszkańcami Podlasia.

- "Rozmawiałem z liderem naszej mniejszości tatarskiej, która właśnie na Podlasiu ma swoje wioski od wieków. Z wielkim uznaniem, z wielką wdzięcznością mówił o polskich żołnierzach, funkcjonariuszach i policjantach, którzy powodują, że ci ludzie czują się bezpiecznie, mimo licznych zagrożeń" - przekazał.

Podkreślił, że czasy są takie, że musimy tam mieć wojsko, zapory fizyczne i elektroniczne, żeby żadna prowokacja nie doszła do skutku, żeby "granica naszego państwa była twardą granicą".

 Źródło: pap Niezalezna.pl

 

#opozycja #Platforma Obywatelska #zielona granica #Agnieszka Holland #Mariusz Kamiński

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
as
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo