Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Kolejne próby wtargnięcia do Polski

100 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusią odnotowała wczoraj Straż Graniczna. Migranci rzucali w kierunku polskich służb niebezpiecznymi przedmiotami, o czym poinformowała w mediach społecznościowych SG.

Straż Graniczna
Maciej Luczniewski - Gazeta Polska

Migranci próbowali przekroczyć granicę w rejonie działania placówek SG w Białowieży, Narewce i Dubiczach Cerkiewnych. Michał Bura z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej poinformował, że SG odnotowała także kilka ataków na polskie służby. W ich stronę rzucano kamieniami, gałęziami i szklanymi pojemnikami. Za pomocnictwo w nielegalnym przekroczeniu granicy zatrzymano 3 osoby.

Przy zapobieżeniu próbie nielegalnego przekroczenia granicy w okolicy Białowieży, minionej doby innym służbom pomagali policjanci z Olsztyna. Funkcjonariusze zostali obrzuceni kamieniami, jednak nie odnieśli obrażeń. Uszkodzone zostały dwa radiowozy - poinformowała w piątek podlaska policja.


SG podała, że od początku roku na odcinku ochranianym przez Podlaski Oddział Straży Granicznej do Polski usiłowały przedostać się osoby pochodzące z 35 krajów.

Na 186 km granicy z Białorusią stoi zbudowana w 2022 r. stalowa zapora o wysokości 5,5 m. Jest ona głównym elementem zabezpieczenia tej granicy przed nielegalną migracją. Uzupełnia ją – działająca na 206 km w Podlaskiem – tzw. bariera elektroniczna, czyli system kamer i czujników. Rząd zapowiada, że zabezpieczenia te będą wzmacniane.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Polska #bezpieczeństwo #granica #Białoruś #migracja

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

az
Wczytuję ocenę...
Wideo