Z OSTATNIEJ CHWILI
Prezydent Andrzej Duda powołał Artura Sobonia na członka zarządu Narodowego Banku Polskiego • • •

Kara i deportacja, a nie piękny pokój w hotelu. Tarczyński wyjaśnia podejście rządu do nielegalnych migrantów

- Nawet jeden migrant nie wejdzie do Polski, jeśli robi to nielegalnie. Jeśli będzie próbował nielegalnie przekroczyć granicę, zostanie ukarany i deportowany, a nie przyjęty, jak słyszeliśmy ze strony UE - zapewnia europoseł PiS Dominik Tarczyński. Zaznaczył też, że polski rząd realizuje obietnice z 2015 roku, czyli broni bezpieczeństwa Polaków.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Dominik Tarczyński: "Polska jest jedynym krajem w Unii Europejskiej, w którym nie było żadnego zamachu terrorystycznego"
X/@D_Tarczynski

Dominik Tarczyński w amerykańskiej stacji FOX News został zapytany o reakcję na fakt, że Unia Europejska patrzy z góry na kraje, które nie zgadzają się na przyjmowanie migrantów.

- Nie obchodzi nas to. Cóż, jest różnica między uchodźcą, a migrantem - zwłaszcza nielegalnym migrantem. Jako prawnik staram się to powtarzać za każdym razem od lat: to nie są uchodźcy, to są przestępcy. Ci, którzy próbują nielegalnie przekroczyć granicę, są przestępcami i jako przestępcy powinni zostać deportowani i nie ma na ten temat żadnej dyskusji - podkreślił Tarczyński.

Kara, a nie pokój

Europoseł PiS zaznaczył również, że polityka polskiego rządu "jest bardzo prosta: zero!". - Nawet jeden (migrant) nie wejdzie do Polski, jeśli robi to nielegalnie. Jeśli będzie próbował nielegalnie przekroczyć granicę, zostanie ukarany i deportowany, a nie przyjęty, jak słyszeliśmy ze strony UE - zadeklarował.

"Nie będziemy za nich płacić, nie umieścimy ich w pięknych pokojach, w hotelach ani nigdzie indziej. Nie zostaną na polskiej ziemi. Nie zostaną w Polsce"

– zaznaczył.

Jedyny kraj bez terroryzmu

Polityk przypomniał także słowa, które często głosi w Parlamencie Europejskim: "Polska jest jedynym krajem w Unii Europejskiej, w którym nie było żadnego zamachu terrorystycznego". - Nie mieliśmy żadnych ataków terrorystycznych w Polsce, ponieważ nie mamy nielegalnej migracji - oznajmił.

- Dlatego za każdym razem staram się mówić: Bądźcie jak Polska, bądźcie odważni, wierzcie we własne narody. Ale większość polityków bez kręgosłupa tutaj w Brukseli niszczy własne kraje - stwierdził.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Dominik Tarczyński #bezpieczeństwo #nielegalni migranci

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo