Przekaż 1,5% na media Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy! Dowiedz się więcej »

Pokrętne tłumaczenie KOD-ziarzy: Młodzi nie przychodzą, bo społeczeństwo się starzeje – WIDEO

„W KOD jest młodzież uniwersytecka.

Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
„W KOD jest młodzież uniwersytecka. Po Uniwersytetach Trzeciego Wieku” - żartują internauci, komentując walentynkowy wiec KOD w Warszawie, na którym praktycznie nie było uczestników w wieku poniżej 30 lat. Jak to tłumaczą sami KOD-ziarze? – Społeczeństwo takie jest, to tacy ludzie przychodzą – stwierdził w rozmowie z korespondentem telewizji Gazeta Polska VOD lider KOD Mateusz Kijowski. Jeszcze bardziej egzotyczną wersję przedstawił jego znajomy Andrzej...

W walentynki KOD ponownie organizował wiece. Jeden z nich odbył się w Warszawie przed Pałacem Prezydenckim. Był tam również korespondent telewizji Gazeta Polska VOD. Jednym z haseł niedzielnego spotkania było „Młody KOD”. Jednak wśród zebranych prawie nie było osób w wieku poniżej 30 lat. Dziennikarz naszej telewizji zapytał Mateusza Kijowskiego: „Dlaczego tak mało młodzieży?”.

– Nie wiem, czy mało młodzieży. Młodzież zorganizowała. A że akurat tutaj jest społeczeństwo takie jakie jest, to tacy ludzie przychodzą – mówił Kijowski. Na pytanie reportera  – „To starzejemy się jako społeczeństwo?” – odpowiedział: – Jak popatrzę w lustro, to tak sobie myślę, że tak.

Bardziej wylewny od Kijowskiego okazał się jego znajomy, który przedstawił się jako Andrzej. – Ja panu dopowiem, czemu są wszyscy starsi. Bo oni pamiętają lata 2005-2007. Młodzież była wtedy albo w portkach jeszcze, albo w pampersach. (…) Młodzież się interesuje czym innym. Dlatego są tu przede wszystkim ci, którzy pamiętają jak dzisiejsza władza działała w latach 2005-2007. Co się działo, że dała próbkę swoich możliwości. Tu przychodzą ci, którzy wiedzą, że to się powtórzy. To już ta partia nie odda władzy. Bo działa dokładnie jak PZPR-owskie partie totalitarne. I które mają zapędy takie właśnie jak kiedyś PZPR. Te same metody działania. Służby stosują te same metody. Te same metody stosuje partia PiS – mówił mężczyzna, porównując też obecny rząd do... Gierka i Bieruta.

Andrzej nie przerwał monologu nawet wtedy, kiedy do kamery chciał się wypowiedzieć ktoś inny. – Młodzieży tu nie ma dlatego, że jej bezpośrednio, tak jeszcze naprawdę na jej skórze ten system nie odciął żadnych ran opowiadał dalej Andrzej. – Natomiast ci wszyscy, którzy tu przychodzą, mają kilka lat więcej niż 30. Pamiętają dawne czasy i komuny, i PiS 2005-2007. To my tu przychodzimy, żeby nikt i nigdy nam nie zgotował tego typu sytuacji, jaką, wydawało się nam już, pogrzebaliśmy – stwierdza.

Obejrzyj nagranie telewizji Gazeta Polska VOD:


Natomiast hasło „Młody KOD” okazało się wyjątkowo nośne dla użytkowników Twittera. Internauci ścigali się w wymyślaniu najlepszego żartu ze sloganu KOD...


fot. twitter.com


fot. twitter.com


fot. twitter.com

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
oa
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo