Putin chce przejąć kontrolę nad Zachodem To jego ostateczny celi » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Witamy w domu! Polacy ewakuowani z Mariupola są już w kraju

Samoloty CASA, na pokładzie których są Polacy ewakuowani z zagrożonego rosyjską agresją Mariupola, wylądowały na lotnisku wojskowym w okolicach Malborka.

Michał Dworczyk/niezalezna.pl
Samoloty CASA, na pokładzie których są Polacy ewakuowani z zagrożonego rosyjską agresją Mariupola, wylądowały na lotnisku wojskowym w okolicach Malborka.

Cztery samoloty CASA (C295) wyleciały z ukraińskiego Zaporoża. Na ich pokładach jest 149 Polaków, mieszkańców Mariupola, położonego nad Morzem Czarnym, w pobliżu granicy z Rosją. 

Pierwszy z czterech samolotów wylądował ok. godz. 18.30. Zaś ostatni ok. godz. 20.

Na lotnisku na Polaków z Ukrainy czekał poseł PiS, wieloletni prezes Fundacji Wolność i Demokracja, prowadzącej popularny portal kresowy – kresy24.pl – Michał Dworczyk.


fot.: Michał Dworczyk/niezalezna.pl


fot.: Twitter.com


fot.: Twitter.com


Z Polakami, którzy wrócili do ojczyzny, spotkała się premier Beata Szydło. - Witajcie w domu. Zrobimy wszystko żebyście się czuli w Polsce bezpiecznie - powiedziała podczas przywitania repatriantów z Ukrainy na terenie 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku. W przywitaniu bierze udział minister obrony narodowej Antonii Macierewicz i dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. broni Mirosław Różański - podała służba prasowa Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.


fot.: instagram.com/dgrsz/

We wrześniu br. publikowaliśmy dramatyczny apel Polaków z Mariupola"My, Polacy z Mariupola, nie mamy wygórowanych wymagań, jesteśmy gotowi pracować społecznie za bezpieczny dach nad głową i sprzątać ulice w razie potrzeby na terenie naszej historycznej Ojczyzny" – pisali w liście do kancelarii prezydenta, premiera i senackich oraz sejmowych komisji ds. łączności z Polakami za granicą członkowie zarządu Polsko-Ukraińskiego Stowarzyszenia Kulturalnego w Mariupolu.
 

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Olga Alehno
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo