Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Kopacz zmienia zdanie. Piotrowska jednak pójdzie do prezydenta

- Oddelegowałam, poprosiłam panią minister, aby o 16:00 stawiła się w Pałacu u pana prezydenta - zadeklarowała premier Ewa Kopacz.

Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
- Oddelegowałam, poprosiłam panią minister, aby o 16:00 stawiła się w Pałacu u pana prezydenta - zadeklarowała premier Ewa Kopacz. Dzisiaj szefowa kancelarii prezydenta Małgorzata Sadurska, w imieniu prezydenta ponowiła zaproszenie do szefowej MSW na spotkanie z Andrzejem Dudą. - Prezydent liczy, że dzisiejsze spotkanie odbędzie się w dobrej atmosferze i że minister przedstawi wszystkie ustalenia z wtorkowego posiedzenia ministrów spraw wewnętrznych – stwierdziła Sadurska.

Dwie godziny temu rząd, ustami rzecznika Cezarego Tomczyka deklarował, że na spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą minister Teresa Piotrowska może pójść, ale z Ewą Kopacz i ministrem Grzegorzem Schetyną.

- Zgodnie z wcześniejszą deklaracją premier Ewa Kopacz oraz minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna i minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska, są gotowi na spotkanie z prezydentem RP, by poinformować o wynikach porozumień zawartych podczas wtorkowego spotkania ministrów spraw wewnętrznych oraz rezultatach zakończonego właśnie szczytu Rady Europejskiej w Brukseli - oświadczył Cezary Tomczyk.

Ostatecznie premier Kopacz ustąpiła.

- W związku z tym w sytuacji, w której na arenie międzynarodowej decydują się sprawy ważne dla Polski, nie może z Polski w świat popłynąć tylko jeden sygnał: że oto polski prezydent walczy z polskim rządem. Dlatego oddelegowałam, poprosiłam panią minister, aby o 16:00 stawiła się w Pałacu u pana prezydenta - oświadczyła szefowa rządu.


Postawę rządu już rano krytykowała opozycja. – Teresa Piotrowska powinna pojawić się z prezydentem – stwierdził w Sejmie rzecznik Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Dariusz Joński.

- Nie słyszałam, żeby w przypadku Bronisława Komorowskiego to premier wyznaczał spotkania Rady Gabinetowej czy Rady Bezpieczeństwa Narodowego lub wpraszał się do prezydenta – tak postawę Ewy Kopacz skomentowała w czwartek rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości, Elżbieta Witek.

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
sp
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo