Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Hucpa w sądzie trwa! Mariusz Kamiński winnym nadużycia przy akcji CBA - ogłoszono wyrok

Wbrew wcześniejszym decyzjom sądów i prokuratury generalnej warszawski Sąd Rejonowy dopatrzył się winy b. szefostwa CBA za akcję w sprawie afery gruntowej.

Marcin Pegaz
Wbrew wcześniejszym decyzjom sądów i prokuratury generalnej warszawski Sąd Rejonowy dopatrzył się winy b. szefostwa CBA za akcję w sprawie afery gruntowej. Kamiński został skazany na 3 lata pozbawienia wolności oraz zakaz zajmowania stanowisk publicznych przez 10 lat. Wyrok jest nieprawomocny.

Sędzia Wojciech Łączewski stwierdził, że Mariusz Kamiński, jako szef CBA, przekroczył swoje uprawnienia. Kamiński został skazany na 3 lata pozbawienia wolności oraz zakaz zajmowania stanowisk publicznych przez 10 lat.

Za winnego sąd uznał również Macieja Wąsika, byłego wiceszefa CBA i także skazał go na trzy lata więzienia.

Z kolei Grzegorz Postek, były dyrektor Zarządu Operacyjno-Śledczego CBA, został skazany na dwa lata i sześć miesięcy więzienia i 10 lat zakazu pełnienia  funkcji  publicznych.

- To sygnał dla wszystkich, którzy chcą wręczać i przyjmować łapówki, że mogą to robić. Natomiast dla tych, którzy ścigają przestępców - to sygnał, że poniesiecie karę, bójcie się - powiedział po ogłoszeniu wyroku poseł PiS Bartosz Kownacki.

Prokurator Bogusław Olewiński wnosił o ukaranie byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego. Chciał dla niego kary roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata, cztery lata zakazu pełnienia funkcji kierowniczych i kilka tysięcy zł grzywny. Żądał też podobnych kar dla jego trzech podwładnych: byłego wiceszefa CBA Macieja Wąsika oraz byłych dyrektorów Zarządu Operacyjno-Śledczego CBA Grzegorza Postka i Krzysztofa Brendela. Wyrok sądu jest zatem surowszy niż chciał prokurator.

Obrońcy domagali się uniewinnienia.

Wyrok jest nieprawomocny.

– Cały ten proces jest w mojej ocenie ogromnym nadużyciem wymiaru sprawiedliwości wobec Mariusza Kamińskiego i byłych funkcjonariuszy CBA. Sąd wyraził już swoją opinię i umorzył postępowanie bez robienia przewodu sądowego. Niestety, zdanie Sądu Okręgowego, który nakazał przeprowadzić ten proces, było inne. Prokurator, który się zażalił, teraz doprowadził ten proces do końca mówił wcześniej portalowi niezalezna.pl Maciej Wąsik.

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

gb
Wczytuję ocenę...
Wideo