Gazeta Polska UJAWNIA: ochroniarz Jaruzelskiego „silnym człowiekiem” Tuska! Czytaj więcej!

Uzbrojeni ludzie zajęli budynki parlamentu i rządu na Krymie – RELACJA NA ŻYWO

Nowym premierem Krymu został Rosjanin Siergiej Aksjonow.

Twitter
Nowym premierem Krymu został Rosjanin Siergiej Aksjonow. Głosowanie odbyło się w obecności uzbrojonych osobników, prawdopodobnie funkcjonariuszy i agentów rosyjskich służb specjalnych.

21:45
Garri Kasparow, słynny rosyjskszachista i polityk będący w opozycji do Władimira Putina: "Oświadczenia nic nie znaczą. Putin nie przejmuje się słowami Zachodu, ale tym, kto za nimi stoi. A stoi za nimi Obama, co dla Ukrainy nie jest dobrą informacją".

21:31
Nowe władze Ukrainy przekazały Unii Europejskiej, że gospodarka kraju potrzebuje 4 mld dolarów natychmiastowej pomocy - powiedział unijny dyplomata cytowany przez Reutera. 

21:05
Sekretarz stanu USA John Kerry wezwał Rosję, by dołączyła do USA i ich sojuszników po to, by wspomóc stabilizację na Ukrainie. W rozmowie telefonicznej z szefem MSZ Rosji Siergiejem Ławrowem ostrzegł, że nie czas teraz na prowokacyjne działania. Kerry powiedział, że rozmawiał z Ławrowem na temat napięć na Krymie i rosyjskich manewrów wojskowych niedaleko granicy z Ukrainą.

20:50
Nowo mianowany premier Autonomicznej Republiki Krymu Siergiej Aksjonow, a także przewodniczący tamtejszego parlamentu Wołodymyr Konstantynow oświadczyli, że uważają prezydenta Wiktora Janukowycza na prawowitego prezydenta Ukrainy. Aksjonow, lider partii Rosyjska Jedność, wyraził także nadzieję na pomoc finansową ze strony Rosji.

20:15

Pełniący obowiązki prezydenta Ukrainy Ołeksandr Turczynow wyznaczył na stanowisko stałego przedstawiciela szefa państwa ukraińskiego w Autonomicznej Republice Krymu Serhija Kunicyna. Wcześniej przyjął rezygnację Wiktora Płakidy. Kunicyn jest deputowanym partii UDAR Witalija Kliczki w ukraińskim parlamencie. Dwukrotnie stał na czele rządu krymskiej autonomii (maj 1998-lipiec 2001; kwiecień 2002-kwiecień 2005). Był także deputowanym krymskiego zgromadzenia.

19:46
Biały Dom wezwał Rosję do respektowania suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy i ostrzegł ją, by unikała "prowokacyjnych" działań wobec tego kraju. USA "bacznie śledzą" rosyjskie manewry u granic Ukrainy - zapewnił rzecznik Jim Carney. "Stanowczo wspieramy integralność terytorialną i suwerenność Ukrainy. Oczekujemy, że inne państwa będą czynić tak samo" - powiedział rzecznik Białego Domu.

19:36
Tatarzy mieszkający w Turcji apelują do tureckiego rządu o zapewnienie bezpieczeństwa Tatarom żyjącym na Krymie.

19:20

Na Krym zjechało wielu rosyjskich polityków, m.in. były bokser Nikołaj Wałujew.

19:00
Deputowani parlamentu Autonomicznej Republiki Krymu mianowali premierem lokalnego rządu Siergieja Aksjonowa, lidera partii Rosyjska Jedność - poinformowała agencja Interfax-Ukraina. Za jego kandydaturą głosowało 53 deputowanych, pilnowanych rzecz jasna przez uzbrojonych Rosjan. Według konstytucji Ukrainy premier jest powoływany przez Radę Najwyższą Krymu w porozumieniu z prezydentem Ukrainy.

18:40
Wstępny szacunek wartości luksusowych mebli, elektroniki i wyposażenia willi Wiktora Janukowycza wyniósł ponad 250 milionów dolarów!

18:38

Ambasador Izraela w Kijowie Reuwen Dinel spotkał się z liderami ukraińskiego nacjonalistycznego ruchu Prawy Sektor, w tym z jego szefem Dmytrem Jaroszem; zapewnili oni dyplomatę, że ich ruch nie popiera antysemityzmu - poinformowała ambasada. Jak wynika z informacji na stronie internetowej ambasady Izraela, spotkanie odbyło się w środę. Liderzy Prawego Sektora przedstawili ambasadorowi swoje poglądy na przyszłość Ukrainy. Zapewnili, że ruch opowiada się za tolerancyjną polityką w kwestiach narodowościowych.

18:23

Wjeżdżających na Krym witają flagi rosyjskie....17:50

Wyznający islam polscy Tatarzy, którzy w naszym kraju są jedną z najmniejszych grup etnicznych, solidaryzują się z Tatarami krymskimi. W piątek będą modlić się w ich intencji. Historycznie część Tatarów przybyłych na ziemie polskie może mieć tam przodków. Według ostatniego spisu powszechnego, Tatarów w Polsce jest ok. dwóch tysięcy. Ważnym elementem scalającym tę społeczność jest religia - islam. Przyjmuje się, że to właśnie polscy Tatarzy stanowią większość członków Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP.

17:14
Uzbrojeni osobnicy zajmują gmachy rządowe na całym Krymie.

17:12
Ciekawostka: w sieci pojawiło się nagranie ukazujące, jak rosyjscy kibice hokeja dopingowali na olimpiadzie w Soczi... Ukraińców na Majdanie.17:08
Odsunięty od władzy ukraiński prezydent Wiktor Janukowycz planuje zorganizowanie konferencji prasowej, która ma odbyć się w piątek w Rostowie nad Donem, na południu Rosji, o godz. 17 czasu lokalnego (godz. 14 w Polsce) - podały rosyjskie media. Powołują się one na źródła z otoczenia Janukowycza.

17:01

Rzecznik praw człowieka Federacji Rosyjskiej Władimir Łukin oświadczył że Wiktor Janukowycz pozostaje pełnoprawnym prezydentem Ukrainy, a decyzja Rosji o zapewnieniu mu osobistego bezpieczeństwa na jej terytorium jest całkowicie zrozumiała. Podkreślił, że decyzja władz rosyjskich nie ma nic wspólnego ze stosunkiem do działalności odsuniętego od władzy przez Radę Najwyższą (parlament) Ukrainy Janukowycza, który w piątek opuścił Kijów. Z prawnego punktu widzenia Janukowycz pod każdym względem pozostaje legalnym szefem państwa - zaznaczył Łukin.

16:56
Przypominamy: parlament ukraińskiego Krymu zadecydował, że 25 stycznia odbędzie się referendum w sprawie rozszerzenia pełnomocnictw autonomii półwyspu. Za przeprowadzeniem refedendum głosowało 61 z 64 deputowanych. Pytanie poddane pod głosowanie w referendum będzie brzmiało: "Autonomiczna Republika Krymu posiada niezależność państwową i wchodzi w skład Ukrainy na podstawie umów i porozumień - tak lub nie"Ukraińska komisja wyborcza twierdzi, że nie ma żadnych prawnych podstaw do przeprowadzania referendum ws. Krymu.

16:55
Rosja jest gotowa do współpracy ws. Ukrainy, ale ważnym krokiem byłaby realizacja ustaleń z 21 lutego zawartych w Kijowie przez szefów dyplomacji Niemiec, Francji i Polski - oświadczył MSZ w Moskwie. Skrytykował NATO za zabieranie głosu nt. Ukrainy. W oświadczeniu na stronie internetowej MSZ zarzuca stronom porozumienia z 21 lutego, dotyczącego rozwiązania kryzysu na Ukrainie, nierealizowanie tych ustaleń. 
Moskwa zauważa, że odeszły w zapomnienie takie ustalenia z 21 lutego, jak reforma konstytucyjna i utworzenie rządu jedności narodowej. Zamiast tego powstaje "rząd zwycięzców", w którego skład wchodzą przedstawiciele nacjonalistycznych ekstremistów - ocenia rosyjskie ministerstwo.


16:50
Nowy premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk rozpoczął rozmowy z Rosjanami na temat sytuacji na Krymie.

16:45
Parlament w Symferopolu zadecydował: 25 maja odbędzie się referendum ws. rozszerzenia kompetencji autonomii Krymu.

16:43
W polskich szpitalach jest obecnie 71 obywateli Ukrainy rannych w zamieszkach, do których doszło w ostatnich miesiącach w ich kraju. O status uchodźcy w Polsce wystąpiło od początku roku 56 Ukraińców.

16:41
Do gry włącza się kolejny ważny zawodnik? Na Krym ma wybrać się wkrótce turecki minister spraw zagranicznych. Chodzi o sprawę Tatarów krymskich, którzy według wielu komentatorów stanowią poważną przeszkodę dla Rosji w oderwaniu Krymu od Ukrainy. Tatarzy w razie rosyjskiej interwencji mogą liczyć na wsparcie Turcji.
Ciekawa informacje płyną też ze Strasburga:
Unia Europejska kończy prace nad szczegółami sankcji wobec winnych przemocy na Ukrainie. Według źródeł dyplomatycznych na liście osób objętych sankcjami znajdzie się kilka nazwisk, prawdopodobnie także odsunięty od władzy prezydent Wiktor Janukowycz. 

16:39
W Sewastopolu z budynku rady miejskiej ściągnięto ukraińską flagę narodową:16:29
Rząd Szwajcarii podjął decyzję o zamrożeniu środków finansowych, jakie może mieć na kontach bankowych w tym kraju obalony prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz. Jak zapowiedział rzecznik Federalnego Departamentu Spraw Zagranicznych, Rada Federalna (rząd) ogłosi w piątek rozporządzenie dotyczące wcielenia w życie tej decyzji politycznej.

16:24

Ani Stany Zjednoczone, ani NATO nie mają planów ewentualnościowych na wypadek, gdyby Rosja miała interweniować militarnie na należącym do Ukrainy Krymie - oświadczył naczelny dowódca wojsk sojuszu w Europie i generał sił powietrznych USA Philip Breedlove. W wywiadzie dla agencji Reutera i dziennika "The Wall Street Journal" gen. Breedlove powiedział, że NATO nie zmieniło dyslokacji jakichkolwiek aktywów wojskowych w odpowiedzi na napięcia na Ukrainie.

16:17
Okręty rosyjskiej Floty Bałtyckiej wpłynęły na Morze Czarne przez cieśninę Bosfor.

15:54

Przemawiając przed brytyjskim parlamentem, Angela Merkel zapewniła, że Europa będzie stała po stronie Ukrainy.

15:42
Szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) Christine Lagarde poinformowała, że władze Ukrainy oficjalnie zwróciły się o wsparcie MFW. Jesteśmy gotowi odpowiedzieć i w najbliższych dniach wyślemy misję do Kijowa - zapowiedziała Lagarde. Misja przeprowadzi niezależną ocenę sytuacji gospodarczej Ukrainy i będzie rozmawiać z władzami w Kijowie na temat reform związanych z programem MFW.

15:36
Nowy ukraiński minister finansów Ukrainy wyraził nadzieję, że misja Międzynarodowego Funduszu Walutowego przybędzie do Kijowa w przyszłym tygodniu, by pracować nad nowym pakietem pomocy dla Ukrainy, wartym co najmniej 15 mld dol. "Dziś zwróciliśmy się do MFW o przysłanie misji i mamy nadzieję, że będzie ona tutaj w przyszłym tygodniu. To będzie nowy program. Poprosimy o co najmniej 15 mld dol." - powiedział Ołeksandr Szłapak.

15:27
Rosyjskie flagi zawisły także w Sewastopolu.

15:17

Na nadzwyczajnej sesji parlamentu Autonomicznej Republiki Krymu (ARK) ma być rozpatrzone przeprowadzenie referendum o rozszerzeniu autonomii republiki; referendum odbyłoby się 25 maja - poinformował szef krymskiego parlamentu Wołodymyr Konstantinow. "Na sesji zostaną przedłożone dwie sprawy: o przeprowadzeniu 25 maja ogólnokrymskiego referendum w sprawie rozszerzenia praw ARK i o sytuacji gospodarczej Krymu" - powiedział Konstantinow w udostępnionym wystąpieniu nagranym na wideo.

14:59
Krymscy Tatarzy, którzy przeciwni są przyłączeniu Krymu do Rosji i mogą zwrócić się ku radykalnym nurtom islamu, to jeden z powodów, dla których Rosja prawdopodobnie nie zdecyduje się na militarną interwencję na Krymie - pisze "New York Times". Tatarzy, których Stalin kazał deportować do Azji Środkowej, nie są przyjaźnie usposobieni do Moskwy - wyjaśnia nowojorski dziennik. "Nasza pamięć o krzywdach, które wyrządziła nam Rosja, sięga daleko" - cytuje przewodniczącego Medżlisu (parlamentu) krymskich Tatarów Refata Czubarowa.

14:39
Rosja powinna otwarcie informować o manewrach prowadzonych przez jej siły zbrojne przy granicy z Ukrainą i nie podejmować ryzykownych kroków, które mogłyby zostać "opacznie zinterpretowane" - powiedział minister obrony USA Chuck Hagel. "Bacznie przyglądam się rosyjskim manewrom wojskowym przy granicy z Ukrainą" - powiedział szef Pentagonu na konferencji prasowej NATO w Brukseli.
Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen powiedział po spotkaniu ministrów obrony państw NATO, że Sojusz nie ma informacji wskazujących, iż Rosja ma plany militarnej interwencji na Ukrainie. "Nie mamy informacji wskazujących na to, że Rosja ma jakiekolwiek plany, żeby interweniować militarnie (na Ukrainie)" - powiedział Rasmussen na konferencji prasowej w Brukseli, pytany, na ile NATO obawia się ewentualnej interwencji Rosji w regionie.

14:30
Z relacji korespondenta agencji Interfax-Ukraina wynika, że nad gmachami w Symferopolu wywieszono rosyjskie flagi. Media informują, że zajęcia budynku mogła dokonać uzbrojona grupa separatystów.

ZOBACZ FILM


14:13
Parlament Ukrainy zatwierdził skład rządu premiera Arsenija Jaceniuka.

13:53
Arsenij Jaceniuk oficjalnie został już zatwierdzony przez parlament na stanowisko premiera Ukrainy.

13:05
Telewizja EspresoTV informuje, że uzbrojeni napastnicy, którzy zajęli gmachy parlamentu i rządu Autonomicznej Republiki Krymu i wywiesili na nich Rosyjskie flagi, to byli funkcjonariusze oddziałów Berkutu stacjonujących w Sewastopolu na Krymie.

13:00

- Nasz kraj znajduje się na skraju przepaści. Zobowiązani jesteśmy uchronić jedność państwa - oświadczył w parlamencie Arsenij Jaceniuk, szef frakcji partii Batkiwszczyna, wysunięty na stanowisko premiera Ukrainy, przez nową koalicję rządzącą Europejski Wybór.
"Ukraina apeluje do wszystkich uczestników Memorandum Budapesztańskiego o zagwarantowanie jej niepodległości" - powiedział, występując jako kandydat na szefa rządu przed posłami Rady Najwyższej."Dziś mamy do czynienia z próbami separatyzmu, przede wszystkim na terytorium Autonomicznej Republiki Krymu. (...) Ten, kto nawołuje do rozłamu, jest przeciwnikiem państwa" - podkreślił.

12:50
Pełniący obowiązki prezydenta Ukrainy, przewodniczący parlamentu Ołeksandr Turczynow ogłosił powstanie nowej koalicji parlamentarnej o nazwie Ukraiński Wybór. Weszło do niej 250 posłów 450-osobowej Rady Najwyższej. Koalicja wysunęła na premiera Arsenija Jaceniuka.

12:30
Parlament Europejski przyjął w czwartek rezolucję na temat sytuacji na Ukrainie, w której potwierdza, że zgodnie z traktatem UE Ukraina, tak jak wszystkie państwa europejskie, ma prawo ubiegać się o członkostwo w Unii po spełnieniu odpowiednich kryteriów.
W rezolucji podkreślono też gotowość UE do podpisania umowy stowarzyszeniowej i o wolnym handlu z Ukrainą. Wezwano wszystkie siły polityczne na Ukrainie oraz kraje trzecie do "poszanowania i wsparcia jedności oraz terytorialnej integralności Ukrainy".
PE oczekuje też, że Komisja Europejska i państwa członkowskie, wraz z międzynarodowymi instytucjami finansowymi, pilnie udzielą Ukrainie potrzebnej pomocy finansowej, która zostanie uzupełniona o długofalowy pakiet wsparcia.

11:28
Prezydentowi Ukrainy Wiktorowi Janukowyczowi zostanie zapewnione bezpieczeństwo na terytorium Federacji Rosyjskiej - poinformowało źródło w strukturach władzy Federacji Rosyjskiej cytowane przez agencję Interfax.

11:03
Wiktor Janukowycz zwrócił się z oświadczeniem do obywateli Ukrainy, w którym powiedział, że wciąż się uważa za prawowitego prezydenta Ukrainy - poinformowała z Moskwy rosyjska agencja Interfax.
Janukowycz przyznał, że poprosił władze Federacji Rosyjskiej o zapewnienie mu osobistego bezpieczeństwa

10:43
Ukraińskie MSZ wezwało w czwartek p.o. rosyjskiego ambasadora w Kijowie i zażądało niezwłocznych konsultacji z Moskwą w związku z zajęciem gmachów regionalnego rządu i parlamentu na Krymie.

Resort spraw zagranicznych Ukrainy poinformował w pisemnym oświadczeniu, że Andriejowi Worobiowowi wręczono notę z żądaniem, by rosyjskie wojska stacjonujące w Sewastopolu pozostały w bazie.

10:40
W Sewastopolu na Krymie, w mieście stacjonowania rosyjskiej Floty Czarnomorskiej na Ukrainie, ogłoszono w czwartek mobilizację mężczyzn dla obrony zajętego przez "rosyjską samoobronę" siedziby parlamentu Autonomicznej Republiki Krymu w Symferopolu.

Według agencji Interfax-Ukraina organizatorzy mobilizacji twierdzą, że w krymskim parlamencie ma zapaść "niezwykle ważna decyzja, od której może zależeć także los Sewastopola".

10:06
Ludzie, którzy zajęli budynki rządowe w Symferopolu na Krymie to doskonale uzbrojeni profesjonaliści, którzy mogą bronić się nawet miesiąc - oświadczył deputowany ukraińskiego parlamentu, były premier Autonomicznej Republiki Krymu Serhij Kunicyn.
"Dziś w nocy - a cały czas jestem w kontakcie telefonicznym z Krymem - ponad 120 uzbrojonych ludzi wkroczyło do Rady Najwyższej (parlamentu) i siedziby rządu Krymu. Są to doskonale wyszkoleni ludzie. Wnieśli broń: automatyczną, karabiny, miotacze granatów. Broni tej wystarczy na miesiąc obrony" - powiedział występując w parlamencie w Kijowie

9:40
Kolumna transporterów opancerzonych bez znaków rozpoznawczych, którą uznano wcześniej za pojazdy rosyjskiej Floty Czarnomorskiej, zawróciła z rogatek Symferopola - podała agencja Interfax-Ukraina.
"Transportery zatrzymały się przy posterunku milicji drogowej. Ludzie, którzy się w nich znajdowali oświadczyli, że prowadzą zaplanowane manewry. Po rozmowie z funkcjonariuszami drogówki pojazdy zawróciły i odjechały z powrotem" - powiedzieli agencji świadkowie.

9:16
Pełniący obowiązki prezydenta Ukrainy Ołeksandr Turczynow ostrzega Rosję przed agresją wojskową na terytorium Ukrainy. Turczynow przestrzegł, że jakiekolwiek ruchy stacjonującej na Krymie rosyjskiej Floty Czarnomorskiej zostaną potraktowane jako atak na jego kraj.

Turczynow zażądał, by jednostki znajdującej się na Krymie rosyjskiej Floty Czarnomorskiej pozostały w swych bazach i na terytoriach, określonych w umowach dotyczących stacjonowania tych formacji na Ukrainie.

"Zwracam się do dowództwa Floty Czarnomorskiej Rosyjskiej Federacji z żądaniem, by jej jednostki pozostały w granicach terytoriów, ujętych w umowach. Jakiekolwiek ruchy wojskowych poza tymi terytoriami zostaną uznane za agresję wojskową" - oświadczył Turczynow przemawiając z trybuny parlamentu w Kijowie.

9:12
Rosyjskie transportery opancerzone zmierzają w stronę Symferopola na Krymie - podała agencja Interfax-Ukraina.

Według cytowanych przez agencję źródeł w Służbie Bezpieczeństwa na Krymie dwie kolumny transporterów jadą od strony Sewastopola, gdzie znajduje się główna baza stacjonującej na Krymie rosyjskiej Floty Czarnomorskiej, oraz od strony trasy Armiansk-Symferopol.
"Wygląda na to, że wyjechały (transportery), by wesprzeć ludzi, którzy zajęli budynki administracyjne w Symferopolu" - powiedział rozmówca Interfaksu.

9:05
Rosyjskie siły powietrzne, w tym odrzutowce stacjonujące przy granicy z Ukrainą postawione zostały w stan najwyższej gotowości.

8:59
Uzbrojeni ludzie, którzy okupują budynki rządu Autonomicznej Republiki Krymu, odmówili negocjacji z jej premierem Anatolijem Mohylowem - napisała na swym profilu w Facebooku jego rzeczniczka Wioletta Lisina.
"O godzinie 9 (8 czasu polskiego) w holu Rady Ministrów ARK (Autonomicznej Republiki Krymu) Anatolij Mohylow spotkał się z przedstawicielami ludzi, którzy zajęli siedziby administracji republiki. Oświadczyli oni, że nie są upoważnieni do prowadzenia rozmów i wysuwania żądań" - czytamy.

8:55
Na jednej z dróg w pobliżu Symerfopola widziano rosyjski konwój wojskowy:8:40
Uzbrojeni ludzie, którzy opanowali siedziby władz Autonomicznej Republiki Krymu, określają się jako "przedstawiciele samoobrony rosyjskojęzycznych obywateli Krymu" - oświadczył wicepremier Autonomii Rustan Temirgaliew na swoim profilu na Facebooku. Agencja informacyjna Unian także podała, że budynki parlamentu i rządu Krymu kontrolowane są przez "siły samoobrony ludności rosyjskojęzycznej".

8:30
Premier Autonomicznej Republiki Krymu Anatolij Mohylow udaje się na negocjacje z uzbrojonymi ludźmi, którzy zajęli w czwartek nad ranem siedziby parlamentu i rządu w Symferopolu.

"Na razie nie możemy stwierdzić, kim są ci ludzie" - oświadczył w wystąpieniu telewizyjnym. Mohylow zaapelował do mieszkańców Symferopola, by nie zbliżali się do zajętych budynków i wyraził nadzieję, że sytuacja szybko zostanie uregulowana. W związku z wydarzeniami premier ogłosił, że czwartek jest w Symferopolu dniem wolnym od pracy.

8:18
- W związku z zajęciem przez nieznanych sprawców siedziby rządu i parlamentu Autonomicznej Republiki Krymu w stan gotowości postawiono wojska wewnętrzne i milicję MSW Ukrainy - oświadczył szef ukraińskiego resortu spraw wewnętrznych Arsen Awakow.

Minister uznał, że atak jest prowokacją. "Nadchodzą prowokatorzy. Czas chłodnego umysłu, konsolidacji zdrowych sił i zdecydowanych działań" - napisał na swoim profilu na Facebooku.Awakow poinformował, że w celu uniknięcia rozlewu krwi milicja zwiększyła obecność wokół siedziby parlamentu i rządu Autonomii.

08:10
- Podczas ataku nieznanej dotychczas grupy umundurowanych ludzi w Symferopolu na parlament należącej do Ukrainy Autonomicznej Republiki Krymu padły strzały, jednak nikt nie ucierpiał - donosi agencja Interfax-Ukraina.
Do ataku doszło w czwartek o godz. 3.20 czasu polskiego. Napastników było około 30 i byli oni uzbrojeni w broń automatyczną.

- Zaczęli strzelać w szyby drzwi wejściowych, dzięki czemu szybko wtargnęli do środka i obezwładnili znajdującą się tam ochronę - relacjonuje z miejsca wydarzeń korespondent Interfaksu podkreślając, że nikt przy tym nie ucierpiał.
Świadkowie potwierdzają, że ludzie, którzy zaatakowali parlament, nie mieli na mundurach oznakowania, pozwalającego stwierdzić, jaką formację reprezentują.
 
Wczoraj przed gmachem krymskiego parlamentu demonstrowały dwie grupy: zwolennicy jedności z Ukrainą - m.in. krymscy Tatarzy, a także przeciwnicy jedności Krymu z Ukrainą. Obie grupy rozdzielały kordony milicji.

Oficjalny serwis Euromajdanu na Facebooku informował, że przed siedzibą Rady Najwyższej na Krymie doszło do starć między grupami demonstrujących.. Rzucano kamieniami oraz granatami hukowymi. Część protestujących nawołuje do zaprzestania walk, jednak osoby biorące udział w starciach nie chciały słuchać żadnych apeli.

 Źródło: PAP,niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo