Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Tuska gra Smoleńskiem. A o wraku nie chce rozmawiać

Premier ma grać twardziela, a szef MSZ upominać się o wrak. Taki scenariusz rysuje się po dzisiejszej wymianie zdań między Donaldem Tuskiem, a rosyjskim MSZ. Na dzisiejszym spotkaniu z Catherine Ashton, szef polskiego rządu nie poruszył kwestii zwrot

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Premier ma grać twardziela, a szef MSZ upominać się o wrak. Taki scenariusz rysuje się po dzisiejszej wymianie zdań między Donaldem Tuskiem, a rosyjskim MSZ. Na dzisiejszym spotkaniu z Catherine Ashton, szef polskiego rządu nie poruszył kwestii zwrotu wraku samolotu Tu-154 – usłyszeliśmy w biurze wysokiej przedstawiciel UE.

Sprawę zwrotu szczątków samolotu pozostawia Radosławowi Sikorskiemu. Już w poniedziałek w Moskwie spotykają się szef polskiego MSZ i minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow. Będą przewodniczyć będą obradom Komitetu Strategii Współpracy Polsko-Rosyjskiej.

Stanowisko Rosji w sprawie zwrotu wraku samolotu Tu-154M jest dla Polski nieprzyjazne i trudne do zaakceptowania; bywa wyrażane w sposób arogancki - powiedział dziś premier Donald Tusk. To odpowiedź na oświadczenie MSZ Rosji, które wyraziło "skrajne zdumienie" z powodu propozycji szefa MSZ Radosława Sikorskiego, aby podczas szczytu UE-Rosja została podniesiona kwestia zwrotu przez stronę rosyjską wraku Tu-154M.

Jeszcze wczoraj w nocy Tusk mówił w Brukseli, że nie ma zdania, czy temat zwrotu szczątków polskiego samolotu powinien formalnie być podniesiony podczas najbliższego szczytu UE-Rosja, który odbędzie się 21 grudnia w Brukseli.

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Piotr Kotomski
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo