Czy rząd Tuska ma Wielki plan rozbrojenia Polski » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Do tego miasta trafią nielegalni migranci? Poseł Andruszkiewicz alarmuje: "akcja relokacja" idzie dalej

Zaczęło się od zapytań od wojewodów do samorządów o wskazanie obiektów, które można by wykorzystać przy "masowym napływie" cudzoziemców innych niż obywatele Ukrainy. A teraz poseł PiS Adam Andruszkiewicz ujawnia, że "akcja relokacja" idzie krok dalej. "Ekipa prezydenta Suwałk wskazała na prośbę wojewody aż 1000 miejsc" - napisał poseł na portalu X.com.

Migranci
fot. Filip Blazejowski - Gazeta Polska

Na początku czerwca na antenie Telewizji Republika został ujawniony szokujący dokument do samorządowców województwa podlaskiego, w którym wojewoda prosił o "wskazanie miejsc obiektów możliwych do wykorzystania przy masowym napływie cudzoziemców na terytorium RP innych niż objętych pomocą, na podstawie ustawy (...) i pomocy obywatelom Ukrainy". Więcej o sprawie można przeczytać w tekście:

Z kolei europoseł PiS Dominik Tarczyński opublikował dokument, z którego wynika, iż rewizja obiektów ma też miejsce w innych województwach. Pismo trafiło do części samorządów z województwa podkarpackiego.

Okazuje się, że samorządy już takie miejsca wojewodom wskazują. 

"Nielegalni migranci będą lokowani przez rząd Tuska w woj. podlaskim? Ekipa prezydenta Suwałk wskazała na prośbę wojewody aż 1000 miejsc na wypadek „masowego napływu cudzoziemców, innych niż obywatele Ukrainy”. Nasze województwo ma pozostać bezpieczne i nie zgodzimy się na relokację w ramach unijnego paktu migracyjnego!"

– ujawnił poseł Adam Andruszkiewicz.

Migranci trafią do Suwałk?

Poseł Andruszkiewicz wskazał, że wiele samorządów, w tym m.in. Łomża, odmówiło wskazania tego typu lokalizacji. Ale nie Suwałki. I zapowiedział, że będzie pytał władze Suwałk, jak chcą zagwarantować bezpieczeństwo mieszkańcom.

Co na to prezydent Suwałk?  Twierdzi, że nie wyobraża sobie, żeby w Suwałkach przyjmować migrantów i w razie takich prób będzie się sprzeciwiał. Ale nie zaprzeczył, że wskazał obiekty i miejsca, o które prosił wojewoda. Zdaniem prezydenta Czesława Renkiewicza takie zapytania są wysyłane przez Podlaski Urząd Wojewódzki co pół roku.

Andruszkiewicz zapowiada dalsze działania przeciwko relokacji nielegalnych migrantów i radzi rządzącej koalicji, by podejmowała ich w swoich domach czy biurach:

"Jeśli politycy danej opcji chcą przyjmować nielegalnych migrantów w ramach paktu migracyjnego, ci rządzący dzisiaj w Warszawie niech sobie ich przyjmują domów, do własnych biur poselskich. Ale absolutnie my jako mieszkańcy województwa podlaskiego chcemy być strefa wolną od nielegalnej migracji" 

– podkreśla poseł PiS.

 Źródło: x.com, niezalezna.pl

 

#migranci #poseł PiS #Suwałki #Adam Andruszkiewicz

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

luk
Wczytuję ocenę...
Wideo