Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Wraca temat szukania miejsc dla „uchodźców“? Zastanawiający dokument z Podkarpacia

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Tarnobrzegu pyta samorządowców o obiekty służące do zbiorowego zakwaterowania uchodźców. Dokument rozesłany do samorządowców w tej sprawie opublikował w mediach społecznościowych europoseł PiS Dominik Tarczyński. - Ostrzegałem... - dodał polityk.

Tarnobrzeg
By Mateusz Zych - domen publiczna

Na początku czerwca na antenie Telewizji Republika został ujawniony szokujący dokument do samorządowców województwa podlaskiego. Wojewoda prosi w nim o "wskazanie miejsc obiektów możliwych do wykorzystania przy masowym napływie cudzoziemców na terytorium RP innych niż objętych pomocą, na podstawie ustawy (...) i pomocy obywatelom Ukrainy". Więcej o sprawie w poniższym tekście:

Dziś europoseł PiS Dominik Tarczyński opublikował dokument, z którego wynika, iż rewizja obiektów ma też miejsce w innych województwach. Pismo trafiło do części samorządów z województwa podkarpackiego.

"Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Tarnobrzegu zwraca się z prośbą o wskazanie, czy na terenie państwa gminy występują obiekty budowlane służące do zbiorowego zakwaterowania uchodźców. Proszę o wskazanie adresów i zarządców w/w obiektów"

– czytamy w dokumencie .

Pismo trafiło do Urzędy Miasta i Gminy Nowa Dęba, Urzędy Miasta i Gminy Baranów Sandomierski, Urzędy Miasta i Gminy Gorzyce oraz Grębów.

- Ostrzegałem... - napisał europoseł.

Ostrzegałem… 👇 pic.twitter.com/wp489Tq9ST

— Dominik Tarczyński MEP (@D_Tarczynski) July 9, 2024

 Źródło: niezalezna.pl

 

#uchodźcy #Dominik Tarczyński

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo