Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Trzaskowski bez poparcia koalicjanta. Sawicki wprost: „Nie zagłosowałbym na niego w wyborach prezydenckich”

"Rafał Trzaskowski nie będzie kandydatem KO w wyborach prezydenckich w 2025 r., ale gdyby był, to nie będę za nim głosował" - powiedział marszałek-senior, poseł PSL Marek Sawicki. Swoją decyzję wytłumaczył faktem, że nie będzie głosował za człowiekiem, który wydał zarządzenie o zdejmowaniu krzyży w instytucjach publicznych. W koalicji, jak widać, dzieje się coraz gorzej.

Marek Sawicki//Rafał Trzaskowski
Fot. Tomasz Jędrzejowski - Gazeta Polska

W TOK FM Sawicki był dziś pytany, czy zagłosuje za Trzaskowskim, gdyby znalazł się - obok kandydata PiS - w drugiej turze wyborów prezydenckich.

"Rafał Trzaskowski nie będzie kandydatem na prezydenta i nie wejdzie do żadnej drugiej tury. To jest jakby rzecz jedna, więc mój dylemat jest tutaj już rozwiązany. Natomiast nie będę głosował - ja jako katolik - za człowiekiem, który oficjalnie wydaje zarządzenie o zdejmowaniu krzyży z instytucji publicznych"

– odpowiedział Sawicki.

Przypominamy - Trzaskowski 8 maja wydał zarządzenie, w którym wprowadził standardy równego traktowania w podległym mu urzędzie - zakazano m.in. wieszania w miejscach dostępnych dla osób z zewnątrz symboli religijnych, np. eksponowania ich na ścianach i biurkach.

Sawicki pytany, czy w takim razie będzie głosował za kandydatem PiS podkreślił, że być może w ogóle nie będzie głosował w wyborach prezydenckich.

"Mam takie prawo, mam taką możliwość i niewykluczone, że z niej skorzystam (...). To nie jest abdykacja. To jest wyrażenie mojego poglądu na temat pana Rafała Trzaskowskiego"

– mówił Sawicki, przypominając o obronie krzyża w latach PRL-u, m.in. w Zespole Szkół Rolniczych w Miętnem.

Hołownia na prezydenta?

Sawicki był też pytany, czy kandydatem Trzeciej Drogi na prezydenta Polski będzie Szymon Hołownia. "Uważam, że jeszcze jest zbyt wcześnie na to, żeby mówić kto i czyim kandydatem będzie" - powiedział poseł, dodając, że gdyby Hołownia wystartował w wyborach, to będzie go popierał.

"Natomiast chcę wyraźnie powiedzieć, że na pewno kandydatem Koalicji Obywatelskiej nie będzie Rafał Trzaskowski"

– powtórzył, przypominając, że już w styczniu mówił, że kandydatem KO - w jego ocenie - będzie premier Donald Tusk.


Oglądaj Telewizję Republika na żywo:

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#PSL #Marek Sawicki #rząd #Polska #polityka #Rafał Trzaskowski #PO

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

az
Wczytuję ocenę...
Wideo