Uchwałę w obronie Jana Pawła II przyjmie również Senat? „Zaproponuję to swojemu klubowi”

"Senat również powinien przyjąć uchwałę w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II, zbliżoną w treści do tej uchwalonej przez Sejm" - tak uważa senator Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Karczewski. Zapowiedział on, że zaproponuje swojemu klubowi taką uchwałę.

fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

W ubiegły czwartek Sejm przyjął uchwałę w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II. Za uchwałą głosowało 271 posłów, 43 było przeciw, od głosu wstrzymało się 4 posłów. 142 posłów nie głosowało. Uchwała głosi m.in., że "Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydowanie potępia medialną, haniebną nagonkę, opartą w dużej mierze na materiałach aparatu przemocy PRL, której obiektem jest Wielki Papież - św. Jan Paweł II najwybitniejszy Polak w historii".

Karczewski w rozmowie z Polską Agencją Prasową ocenił, że "Senat również powinien przyjąć uchwałę podobnej treści". Podkreślił, że ma zamiar rozmawiać w tej sprawie m.in. z wicemarszałkiem Senatu Markiem Pękiem.

"Zaproponuję swojemu klubowi (...) taką samą uchwałę, czy zbliżoną w treści do tej, która została uchwalona w Sejmie. Mnie się ta treść bardzo podoba"

 - powiedział, dodając, że "zgłoszą taką uchwałę w odpowiednim terminie".


6 marca TVN 24 wyemitowało reportaż "Franciszkańska 3" uderzający w św. Jana Pawła II. Powołując się na dokumenty bezpieki, w materiale stwierdzono, że ówczesny metropolita krakowski kard. Karol Wojtyła wiedział o przypadkach pedofilii wśród księży (lata 1964-1978). Jest to nic innego, jak medialna nagonka na papieża Polaka, z czym nie zgadza się nasze społeczeństwo. 

Dowodem jest chociażby to, iż 9 marca Sejm przyjął uchwałę ws. obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II. Uchwała głosi m.in., że "medialna, haniebna nagonka" jest próbą "skompromitowania Jana Pawła II materiałami, których nie odważyli się wykorzystać nawet komuniści".

Jan Paweł II - głosi uchwała - to wielki autorytet dla Polaków oraz społeczeństw całego świata i "niósł świadectwo wiary, dobroci i patriotyzmu". W uchwale wyrażono "szacunek dla dzieła Jana Pawła II i Jego wkładu w dzieje Polski, Europy i świata" i napisano, że Sejm RP "uważa za swój obowiązek wobec przyszłych pokoleń przypomnieć, że Papież Polak był niestrudzonym orędownikiem praw człowieka i obrońcą ubogich we wszystkich zakątkach świata. Okazywał szczególną wrażliwość na prawa ludzi pracy i sprawiedliwość społeczną". 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Polska #Senat #Sejm #Jan Paweł II #uchwała #polityka #Stanisław Karczewski #PiS #Prawo i Sprawiedliwość

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo