Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Platforma jak PZPR? Morawiecki zwrócił się do możliwych koalicjantów Tuska: "To będzie na was ciążyło"

"Zwracam się do parlamentarzystów Lewicy, Polski 2050 czy PSL: czy na pewno chcecie się państwo podpisywać przed największym oszustwem wyborczym? To będzie na was ciążyło" - powiedział w "Gościu Wiadomości" premier Mateusz Morawiecki, zachęcając polityków, którzy deklarują współpracę z Donaldem Tuskiem, do zmiany zdania.

Włodzimierz Czarzasty, Szymon Hołownia, Donald Tusk, Władysław Kosinak-Kamysz
Zbigniew Kaczmarek - Gazeta Polska

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił dziś skład nowej Rady Ministrów, a rząd został zaprzysiężony przez prezydenta. Jego celem jest zbudowanie poparcia dla Dekalogu Polskich Spraw, choć nie będzie to łatwe zadanie. Szef rządu w "Gościu Wiadomości" zwracał uwagę na słowa, które padają od politycznych przeciwników.

- Oni chcą opanować media, mówią o zniszczeniu telewizji publicznej, mówią o opanowaniu banku centralnego. My chcemy przede wszystkim zakończyć z tą zemstą - stwierdził. 

Morawiecki zatrzymał się krótko przy deklaracjach o "wyprowadzeniu" prezesa Narodowego Banku Polskiego - takie zapowiedzi padały z ust polityków Platformy Obywatelskiej.

Gdyby się poważyli na coś takiego, to będzie skrajne złamanie wszystkich reguł, przede wszystkim konstytucji. To urąga praworządności w bardzo wielu aspektach. Przestrzegałbym przed tym, bo to może doprowadzić do spirali, z której będzie trudno się wydostać.

– stwierdził.

Potencjalna koalicja kontra media publiczne. PO jak PZPR?

Premier został zapytany o plany likwidacji lub ograniczenia mediów publicznych. - Platforma Obywatelska czasami mi się wydaje chce być jak PZPR, który chce mieć opozycję koncesjonowaną. PZPR miał też dwie partie "opozycyjne": ZSL i Stronnictwo Demokratyczne - skomentował Morawiecki.

Gdyby coś takiego się stało, to by oznaczało nie tylko tąpnięcie i monopol informacyjny rodem z PRL, ale byłoby to zaprzeczenie demokracji. Chcę podziękować, bo pod ogromnym obstrzałem staraliście się pokazywać inny punkt widzenia, niż wszystkie inne portale internetowe, stacje radiowe i TVN.

– powiedział, dodając: "Robiliście znakomitą robotę i róbcie dalej. Będziemy starali się bronić was do końca, bo bronimy również prawa do wolnego słowa".

Morawiecki zwrócił się do Lewicy, Polski 2050 i PSL

Szef rządu, zachęcając do współpracy przy Dekalogu Polskich Spraw, raz jeszcze zwrócił się do polityków partii, które dotychczas deklarują współpracę z Donaldem Tuskiem i Platformą Obywatelską.

Platforma Obywatelska naobiecywała w kampanii wyborczej i teraz jest śmiertelnie przerażona, że nie będzie mogła tego dotrzymać. Ja też zwracam się do parlamentarzystów Lewicy, Polski 2050 czy PSL: czy na pewno chcecie się państwo podpisywać przed największym oszustwem wyborczym? To będzie na was ciążyło. Macie dobry program,  nie obiecywaliście gruszek na wierzbie. Proponujemy w Dekalogu Polskich Spraw, abyśmy razem to zrealizowali. Po co macie żyrować program PO, w którym obiecali tyle, że jest to nie do spełnienia? Dlatego chcą wmówić Polakom, że stan finansów jest zły

– powiedział Morawiecki.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Mateusz Morawiecki #rząd #polityka #Sejm #parlament

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo