„Największy krzyk będzie dopiero teraz”. Czarnek o próbach zdymisjonowania go i nadchodzącym podręczniku

"Jak państwo przeczytacie ten wniosek, to on jest oparty albo na manipulacjach, albo na fałszu, albo na kłamstwach" - powiedział minister edukacji Przemysław Czarnek w programie #Jedziemy w TVP Info. Zaznaczył, że znaleziono aż 38 błędów merytorycznych na zaledwie siedmiu stronach wniosku. Jak dotychczas, aferę opozycja robi m.in. z przedmiotem Historia i Teraźniejszość, ale..."największy krzyk będzie dopiero teraz" - zauważył Przemysław Czarnek. Zdradził on w programie Michała Rachonia, że podręcznik HiT do II klasy będzie opisywał lata po 1980 roku. "To są potomkowie ubeków, esbeków, funkcjonariuszy komunistycznych. To będzie o nich właśnie" - mówił.

Przemysław Czarnek
Zbyszek Kaczmarek / Gazeta Polska

Minister zaznaczył, że do wyniku, nie przywiązywałby zbyt wielkiej wagi. Przy "remisie" 19:19, najważniejsze jest, że komisja nie zgodziła się z wnioskiem o wotum nieufności. Kilku posłów PiS nie było na głosowaniu, z powodu "bardzo poważnych problemów rodzinnych i osobistych". 

Sama dyskusja jest żenująca. Jak państwo przeczytacie ten wniosek, to on jest oparty albo na manipulacjach, albo na fałszu, albo na kłamstwach. Nic nowego w tym wniosku nie ma. Co więcej, pan minister Tomasz Rzymkowski, który mnie wczoraj reprezentował na komisji, wyliczył 38 błędów merytorycznych na siedmiu stronach wniosku. To samo zrobił pan poseł Tomasz Zieliński, wiceprzewodniczący Komisji Edukacji Narodowej

- powiedział Czarnek.

"Krótko mówiąc, jest to kompromitacja opozycji i wczorajsza ponad dwugodzinna dyskusja dokładnie to pokazała" - dodał.

Gość programu odniósł się również do krytyki przedmiotu Historia i Teraźniejszość oraz podręczników do niego. "Przecież to oczywiste, że to nie minister edukacji pisze podręczniki do jakiegokolwiek przedmiotu" - zaznaczył. Jego zdaniem obarczanie go za to odpowiedzialnością, jest kompromitacją i całkowitym nieporozumieniem. Podkreślił też, że istnienie przedmiotu HiT jest niezbędne, bo brak wiedzy o latach po II wojnie światowej sprawia, że powstaje "pustka, która wypełniana jest głupotami".

Czarnek przypomniał, że w polityce, ale i w innych dziedzinach życia pełno jest "dzieci resortowych" i osób, które "suchą stopą przeszły z systemu komunistycznego do demokracji". To oni robią najwięcej hałasu o podręczniki do Historii i Teraźniejszości. Niedługo pojawią się podręczniki do drugiej klasy szkoły średniej.

To są potomkowie ubeków, esbeków, funkcjonariuszy komunistycznych, którzy boją się przede wszystkim drugiej klasy HiT-u. Bo druga klasa, czyli Historia i Teraźniejszość od 1980 roku, to już jest najnowsza historia. O nich właśnie. I dopiero teraz będzie krzyk

- powiedział Przemysław Czarnek.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Przemysław Czarnek #wotum nieufności #historia i teraźniejszość

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Komentarze (183)
Anonim 15.04.2023 07:46
Trzeba pamiętać, ze komuna została pokonana w polu ale okopała się w Gminach w całej Polsce. Przodkowie gminiarzy to są ci co wprowadzali w życie dekret PKWN, rabowali dwory, majątki, konfiskowali fabryki, ziemie. Teraz bronią koryta jak osaczony dzik. Dopuki Warszawa będzie wspierała "samorządy" w Polsce komuna będzie zawsze.
Anonim 15.04.2023 07:42
Nauczyciel w Polsce który ma powyżej 49 lat ma czerwone podniebienie, i oni uczą nasze dzieci . Teraz wiemy skąd są problemy.
Anonim 15.04.2023 07:39
Minister Czarnek powinien jeszcze zlikwidować Licea ogólnokształcące i wprowadzić samą nazwę Liceum. Bo LO to siedziba ogłupiania młodzieży i oduczania jej pracy. Lewacka szkoła. Ogólnie to znaczy nijak. Obecny maturzysta kiedyś nie zdałby do gimnazjum.
Anonim 14.04.2023 19:38
Krzyk będzie, ale krzyczał będzie ten Czarnek jak go jesienią wyrzuca na śmietnik historii.
Anonim 15.04.2023 14:08
pajacu nie POdnos glosu bo ci zylka w dupie peknie spoko spoko i nie probuj silowki , bo bedzie tak jak w hasle , juz nie dlugo zamiast lisci beda wisiec komunisci
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo