Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Czarzasty wbił szpilkę partii Hołowni. Ale zaraz się zreflektował, bo... może rządzić PiS

Włodzimierz Czarzasty wypomniał Polsce 2050 kiepski wynik wyborczy w wyborach do europarlamentu. Po chwili jednak przyszła chwila refleksji i stwierdził, że krytykować rządu Tuska nie wolno, bo będą przyspieszone wybory, a po nich może rządzić prawica. Cała sytuacja pokazuje jednak, jak bardzo podzielona jest koalicja rządząca.

Szymon Hołownia i Włodzimierz Czarzasty
fot. Tomasz Hamrat - Gazeta Polska

Polska 2050 zanotowała kiepski wynik w wyborach do europarlamentu. Pojawiają się kolejne tarcia w koalicji 13 grudnia i tym razem swoje trzy grosze dorzucił Włodzimierz Czarzasty. 

- Trzy miesiące temu słyszałem z ust polityków Trzeciej Drogi, że najlepiej by było renegocjować umowę koalicyjną. Ja nie będę zadawał takiego pytania w tej chwili politykom Trzeciej Drogi, że ponieważ mają tak samo 6%, jak my, jak my mamy 4 ministrów, to oni nie powinni mieć 7, tylko 4, bo uważam to za głupie i za nieodpowiedzialne - powiedział Czarzasty, wbijając "szpilkę" partii Hołowni. 

Czarzasty stwierdził, że "nie będzie żadnych zmian, jeżeli chodzi o umowę koalicyjną" i stwierdził, że politycy związani z koalicją 13 grudnia nie powinni krytykować rządu, bo może to doprowadzić do... przyspieszonych wyborów. A w nich koalicja może ponieść klęskę.

Jeżeli w przyspieszonych wyborach wygra PiS i Konfederacja, a przecież te wybory do Parlamentu Europejskiego pokazały, że Polska jest równo przedzielona na pół, to ja uważam, że takie historie są nieodpowiedzialne

– obawiał się lewicowy polityk.

"Ja będę dużo starał się zmieniać, będę starał się ze swoimi koleżankami i kolegami zmieniać narrację, ale nie będę rozwalał czegoś, co doprowadzi do rządzenia PiS-u i Konfederacji" - przyznał Czarzasty.

 Źródło: TVN 24, niezalezna.pl

 

#Włodzimierz Czarzasty #Polska 2050 #bezprawie Tuska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mk
Wczytuję ocenę...
Wideo