Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Coraz mocniejsze tarcia w koalicji. Włodzimierz Czarzasty oświadczył, że „ma dość”

- Mam już tego osobiście dość - oświadczył Włodzimierz Czarzasty, współprzewodniczący Lewicy, odnosząc się do faktu, iż projekt Lewicy dotyczący liberalizacji prawa aborcyjnego w dalszym ciągu nie został przegłosowany przez Sejm. "Blokuje je Hołownia z Kosiniakiem" - dodał rozgoryczony.

Włodzimierz Czarzasty
Fotomag - Gazeta Polska

Posłowie Lewicy na początku kadencji Sejmu złożyli projekt ustawy liberalizującej prawo aborcyjne. Zakłada on, że możliwe będzie przerywanie ciąży do 12. tygodnia. Dokument w dalszym ciągu nie został poddany pod głosowanie, ponieważ nie chcą go poprzeć przedstawiciele PSL oraz Trzeciej Drogi. 

Przedstawiciele Lewicy coraz częściej decydują się na publiczne wyrażenie dezaprobaty wobec działań swoich koalicjantów. Dziś o tę sprawę w TVN24 został zapytany Włodzimierz Czarzasty, współprzewodniczący Lewicy. 

"Nie będziemy brali na siebie tego, że ustawy, które złożyliśmy pierwszego dnia w Sejmie, ustawy dotyczące prawa do własnego ciała tak naprawdę, do aborcji do 12. tygodnia, oraz depenalizacji całego procesu aborcyjnego, że blokuje je Hołownia z Kosiniakiem"

– oświadczył.

Dodał też, że "ma już tego osobiście dość", a jego "koleżanki i koledzy z klubu i z jego formacji również". Przypomniał też, że "ktoś coś kiedyś obiecał". 

"Nie usłyszy pan ode mnie, że jestem przeciwko koalicji, która rządzi, ale w ramach tej demokracji walczymy o jej kształt. Nie będę brał odpowiedzialności za to, że ktoś blokuje tego typu rzeczy i trzeba to nazywać po imieniu"

– kontynuował Czarzasty.

Pytany o spodziewane zawetowanie takiej ustawy przez prezydenta Andrzeja Dudę, polityk Lewicy zwrócił się bezpośrednio do Hołowni i Kosiniaka-Kamysza. 

"Szymonie, Szymku, Władysławie, Władku, zagłosujcie za tym, a potem niech prezydent to zawetuje. Niech to zrobi, tylko to nie może tak być, że są projekty składane i my po prostu tego nie robimy, bo nie robimy"

– zaapelował do swoich koalicjantów.

 Źródło: TVN 24, niezalezna.pl

 

#bezprawie Tuska #koalicja 13 grudnia #Włodzimierz Czarzasty

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Mateusz Mol
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo