Putin chce przejąć kontrolę nad Zachodem To jego ostateczny celi » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Podziały w koalicji 13 grudnia. Lewicowa senator uderza w Hołownię, bo ten... nie rozmawia o aborcji

Senator Lewicy Magdalena Biejat stwierdziła, że "bardzo niepokojące jest", że Szymon Hołownia "do tej pory nie znalazł czasu, żeby spotkać się z przedstawicielkami organizacji, które pomagają kobietom" - oczywiście w kontekście aborcji.

Szymon Hołownia
Tomasz Hamrat - Gazeta Polska

"O aborcji, o prawach kobiet rozmawiać musimy" - stwierdziła senator Magdalena Biejat, uderzając... w Szymona Hołownię. Bo on zwolennikiem aborcji na życzenie, jak już mówił, nie jest - choć znajduje się w koalicji z tymi, którzy to popierają.

Tego oczekują nasze wyborczynie, tego oczekują kobiety, które doprowadziły do tego, że ten rząd w ogóle zaistniał. Zwracam uwagę, że bardzo niepokojące jest również to, że pan marszałek Hołownia do tej pory nie znalazł czasu, żeby spotkać się z przedstawicielkami organizacji, które pomagają kobietom, które pracowały z nami przez ostatnią kadencję, żeby wypracować dobre projekty ustaw, które mogłyby regulować tę sprawę. Brakuje dialogu na ten temat 

– powiedziała przedstawicielka Lewicy.

Ale dzisiejsza wypowiedź w Polsacie News to "szpilka" nie tylko w Hołownię, ale i... Platformę Obywatelską. Biejat twierdzi, że być może Lewica powinna wystawić... kontrkandydata w Warszawie dla Rafała Trzaskowskiego.

Ja osobiście uważam, że Lewica powinna wystawić swojego kandydata bądź kandydatkę, czy też koalicja, w jakiej będziemy powinna poprzeć swojego kandydata lub kandydatkę na prezydenta Warszawy. To są ważne wybory i tak jak mówiłam, w bardzo różnych miejscach, bardzo różnie to się rozkłada […]. Rozmawiamy teraz z ruchami miejskimi, jesteśmy w rozmowach z różnymi partiami i chcemy stworzyć ofertę dla progresywnych wyborców, dla tych, którzy potrzebują też swojej reprezentacji w radzie miasta, której do tej pory nie mieli

– powiedziała Biejat w Polsacie News.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Szymon Hołownia #Sejm #parlament #koalicja 13 grudnia #bezprawie Tuska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo