Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Prof. Legutko uhonorowany wyjątkową nagrodą! „Za ochronę europejskich wartości i wolności”

Ryszard Legutko - eurodeputowany PiS - został uhonorowany prestiżową Nagrodą Hunyadiego Jánosa Węgierskiej Fundacji na Rzecz Obywatelskich Węgier.

Ryszard Legutko
Zbyszek Kaczmarek - Gazeta Polska

Legutko, znany myśliciel polityczny, profesor filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i od 2014 roku współprzewodniczący Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim, został uhonorowany za wieloletnią pracę na rzecz zachowania europejskiego dziedzictwa kulturowego nadrzędne tradycje kulturowe i zasady moralne kultury chrześcijańskiej.

"Nagroda jest świadectwem jego propagowania wartości wolności, niepodległości i współpracy między równymi narodami europejskimi, często wbrew głównemu nurtowi europejskiej opinii publicznej"

– podkreślono w komunikacie EKR.

Odbierając nagrodę, polityk wskazał, że została mu ona przyznana "za ochronę europejskich wartości i wolności".

"To stwierdzenie zakłada, że ​​europejskie wartości i wolność są dziś zagrożone i wymagają ochrony. To założenie jest prawidłowe. Tak, europejskie wartości i wolność są zagrożone dzisiaj i rzeczywiście potrzebują ochrony. Jednocześnie – i jest to pewien paradoks – niewiele innych słów było tak często na ustach wszystkich i wydawało się tak czczonych, jak nigdy dotąd w naszej historii. Jak to możliwe, że żyjemy w świat, w którym słowa takie jak „Europa” i „Europejski” są najwyższym wyrazem pochwały, a jednocześnie każdy, kto ma podstawową wiedzę, widzi, że stają się one coraz bardziej bezsensowne"

– mówił Legutko.

Współprzewodniczący EKR, Nicola Procaccini, pogratulował Legutko w mediach społecznościowych):

„Gratuluję mojemu współprezydentowi i przyjacielowi, profesorowi Ryszardowi Legutko, otrzymania nagrody Hunyadi János. Ryszard to prawdziwy bojownik w toczącej się walce o zachowanie naszych europejskich tradycji i kultur. Jest weteranem walki z nadmiernym przebudzeniem, przeciwko osłabianiu narodów europejskich przez lewicowy oportunizm głównego nurtu i przeciwko bezmyślnej poprawności politycznej. Nieustraszenie stoi na straży prawdziwych europejskich wartości, takich jak wolność, różnorodność i wzajemny szacunek między suwerennymi narodami"

– napisała.

 

 Źródło: niezalezna.pl, ecrgoup.eu

 

#Ryszard Legutko #Polska #nagroda #EKR

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

az
Wczytuję ocenę...
Wideo