Tortury zemstą za naruszenie wpływów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Amerykański przywódca na Twitterze podziękował prezydentowi Dudzie oraz Polakom. „To, co robicie jest niezwykłe!”

Po wczorajszym przemówieniu w polskiej stolicy, prezydent Stanów Zjednoczonych zamieścił w swoich mediach społecznościowych wpis z podziękowaniami dla Andrzeja Dudy, jak i całego naszego narodu.

Joe Biden
Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska//twitter.com/@POTUS

Przedwczoraj - w poniedziałek, Joe Biden niespodziewanie zjawił się w Kijowie. Tam spotkał się z Wołodymyrem Zełeńskim - prezydentem napadniętego przez Rosję kraju. Wizyta zbiegła się w czasie z rocznicą wojny, która będzie miała miejsce 24 lutego. A to już za 2 dni. Podczas pobytu w ukraińskiej stolicy, zapewnił naród ukraiński, że świat nie zostawi go bez pomocy. Ogłosił również, że USA przekażą Ukrainie kolejny - 32. już pakiet pomocy wojskowej. 

"To, co zrobiliście, jest niezwykłe!"

Wczoraj, zgodnie z planem, amerykański przywódca spotkał się w Warszawie z prezydentem Dudą, z polską delegacją, a także wygłosił przemówienie, na które czekali Polacy. A to właśnie do nich się zwrócił przemawiając na Arkadach Kubickiego. Podkreślił w nim również m.in. zobowiązanie USA do wypełniania zapisów Traktatu Północnoatlantyckiego i obrony każdej piędzi ziemi państw Sojuszu. Dodał też, że wsparcie USA dla Ukrainy nie będzie zachwiane.

W nocy czasu polskiego na Twitterowym profilu Joe Bidena pojawił się nowy wpis. Dotyczył on właśnie wizyty w stolicy Polski.

"Dziękuję, Prezydencie Duda i Polakom. Wasza hojność i chęć otwarcia serc i domów dla narodu ukraińskiego jest niezwykła"

- brzmi treść postu. 

 

 Źródło: niezalezna.pl, Twitter.com

 

#Jon Biden #Twittera #Warszawa #Polska #Stany Zjednoczone

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wideo