Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

„To zabezpieczenie osobistego bezpieczeństwa Tuska i jego towarzyszy”. Lichocka o sprawie komisji ds. wpływów

"To było działanie polegające na zabezpieczeniu osobistego bezpieczeństwa Donalda Tuska i jego towarzyszy" - oceniła w czwartek w Telewizji Republika posłanka PiS Joanna Lichocka, pytana o odwołanie przez Sejm członków komisji ds. zbadania rosyjskich wpływów.

Joanna Lichocka
Aleksiej Witwicki - Gazeta Polska

Sejm odwołał w środę wieczorem w głosowaniu ośmiu członków Państwowej Komisji do spraw badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne Polski w latach 2007-2022: Sławomira Cenckiewicza, Andrzeja Zybertowicza, Przemysława Żurawskiego vel Grajewskiego, Łukasza Cięgoturę, Marka Szymaniaka, Arkadiusza Puławskiego, Andrzeja Kowalskiego i Michała Wojnowskiego.

Lichocka oceniła, że "to było działanie, które polegało na zabezpieczeniu osobistego bezpieczeństwa pana Tuska i jego towarzyszy".

Komisja ma nie ujawnić opinii publicznej, taki jest cel jej likwidacji, związków i relacji Donalda Tuska i innych polityków Platformy Obywatelskiej, szefów służb ówczesnych z Rosją, z Władimirem Putinem i z rosyjskimi służbami specjalnymi. Raport, który opublikowała komisja badająca wpływy rosyjskie pokazuje ścisłą współpracę służby kontrwywiadu wojskowego z rosyjską FSB

– mówiła posłanka PiS.

Lichocka oceniła, że "istnienie komisji badającej wpływy rosyjskie jest bardzo niebezpieczne dla PO". "Dlatego wydaje mi się, że ta komisja nie będzie istniała, że PO w tej chwili odwołała wszystkich jej członków, a potem po jakimś czasie ją po prostu zlikwiduje" - dodała.

Ktoś napisał, że te wczorajsze sceny przypominają mu obalanie rządu Jana Olszewskiego 4 czerwca 1992 r. Ta sama koalicja pana Tuska, przedstawicieli PSL-u, Lewicy odwołała członków komisji badających wpływy rosyjskie w Polsce, wtedy w 1992 r. obalili rząd Jana Olszewskiego (...) To był wczoraj bardzo przygnębiający spektakl, kiedy po kolei każdego z członków komisji ta sama większość odwoływała, de facto likwidując tę komisję

– powiedziała Lichocka.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, Telewizja Republika

 

#Joanna Lichocka #komisja ds. wpływów rosyjskich #Donald Tusk

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mt
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo