Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

LGBT pod specjalną ochroną? "Nadwrażliwość tego środowiska jest nieprawdopodobna"

Minister ds. równości Katarzyna Kotula zapowiedziała wprowadzenie ustawy o zakazie mowy nienawiści, która ma szczególnie chronić środowisko LGBT. - Dotkliwość w jednej sprawie będzie dużo bardziej karalna niż w innej. To jest z założenia bardzo złe! - mówił w Telewizji Republika poseł PiS Waldemar Buda.

"W Punkt" w Telewizji Republika
fot. - Telewizja Republika

Będziemy pilnować, żeby ustawa o zakazie mowie nienawiści była wprowadzona jak najszybciej; my - jako Lewica, będziemy stać na straży praw mniejszości - oświadczyła minister ds. równości Katarzyna Kotula. "Jesteśmy przekonani, że dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy ochrony, bezpieczeństwa i praw człowieka zagwarantowanych na podstawowym poziomie dla społeczności LGBT" - powiedziała Kotula.

O tym w programie "W Punkt" w Telewizji Republika dyskutowali poseł Waldemar Buda z PiS i była lewicowa poseł Joanna Senyszyn.

- Nadwrażliwość tego środowiska jest nieprawdopodobna - powiedział poseł PiS Waldemar Buda, przypominając swoją ostatnią scysję z Robertem Biedroniem, po której wylała się na niego medialna krytyka. Buda zwrócił uwagę, że artykuły "z warszawskiej bańki" były dla niego krytyczne, ale internauci... stanęli w jego obronie.

Dlaczego jedna grupa ma być chroniona w sposób szczególny? - pytała Katarzyna Gójska. 

- Szczególna ochrona dotyczy zawsze grup, które są szczególnie dyskryminowane. Osoby trans to są często dzieci, młodzież, przeżywają dyskryminację w szkole, popełniają samobójstwa. Wszyscy powinni być za tym, żeby nie było mowy nienawiści - wskazała Joanna Senyszyn. Lewicowa polityk stwierdziła, że "nie należy się bać ochrony kogokolwiek przed dyskryminacją". Wykazywała też, że nie powinny obowiązywać przepisy dotyczące obrazy uczuć religijnych. 

Poseł Buda odniósł się do kwestii dzieci, wskazując, jak planowana ustawa może zamieszać w tym zakresie.

Te sytuacje wśród dzieci są bardzo różne (...) O wszystko inne będzie można się obrażać, to będzie bardzo dotkliwe, tu jest rola rodziców, ale jeżeli obrażą to środowisko (LGBT), to będą przepisy, które będą szczególnie tę sytuację traktowały. Dotkliwość w jednej sprawie będzie dużo bardziej karalna niż w innej. To jest z założenia bardzo złe!

– stwierdził polityk PiS.

OGLĄDAJ NA ŻYWO TELEWIZJĘ REPUBLIKA:

 Źródło: Telewizja Republika

 

#mowa nienawiści #hejt #LGBT

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mk
Wczytuję ocenę...
Wideo