Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Eurokraci próbują podstępem zmienić traktaty. Müller: Rząd Tuska poparł dalsze procedowanie centralizacji UE

- Rząd Donalda Tuska poparł dzisiaj dalsze procedowanie zmian traktatów unijnych, które doprowadzają do centralizacji UE i ubezwłasnowolnienia państw unijnych - napisał poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Müller w serwisie X.

Piotr Müller
Gazeta Polska - Fot. Tomasz Jędrzejowski/

Dzisiaj w Brukseli odbywa się posiedzenie Rady ds. Środowiska. Zapadła na nim decyzja co do dalszego procedowania daleko idących zmian unijnych traktatów, chociaż nie jest to właściwe gremium do rozstrzygania tego typu spraw. W spotkaniu brała udział wiceminister klimatu i środowiska Anita Sowińska, która reprezentowała rząd Donalda Tuska. Nie było głosów sprzeciwu wobec przejścia zmiany traktatów UE przez kolejny etap procedowania.

Rząd Donalda Tuska poparł dzisiaj dalsze procedowanie zmian traktatów unijnych, które doprowadzają do centralizacji UE i ubezwłasnowolnienia państw unijnych - skomentował sprawę na platformie X poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Müller. 

Przypominamy, że w Parlamencie Europejskim, 22 listopada, poparto rezolucję popierającą propozycje zmian w traktatach unijnych. Zasadnicze modyfikacje zapisane w dokumencie obejmują zrezygnowanie z zasady jednomyślności podczas głosowań w Radzie UE w 65 obszarach oraz przeniesienie kompetencji z poziomu państw członkowskich na poziom UE. Te zmiany obejmują utworzenie dwóch nowych wyłącznych kompetencji UE - w dziedzinie ochrony środowiska i bioróżnorodności - oraz znaczące rozszerzenie kompetencji współdzielonych, które objęłyby siedem nowych obszarów: politykę zagraniczną i bezpieczeństwa, ochronę granic, zdrowie publiczne, obronę cywilną, przemysł i edukację.

 Źródło: Niezalezna.pl

 

#wybory 2023 #centralizacja #Donald Tusk #federalizacja #Unia Europejska #Piotr Müller

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo