Rząd w tajemnicy przygotowuje przyjęcie masowej fali migrantów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Zastępca Urbana pozwał Sakiewicza. Rozenek domaga się rozstrzygnięcia w trybie wyborczym

Poseł Andrzej Rozenek pozwał redaktora naczelnego "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasza Sakiewicza za słowa, w których ten stanął w obronie redaktora Michała Rachonia. Domaga się orzeczenia w trybie wyborczym.

Andrzej Rozenek
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Donald Tusk zorganizował konferencję prasową przed siedzibą TVP. Przyszedł na nią dziennikarz TVP Michał Rachoń i zadawał liderowi PO pytania dotyczące polityki resetu z Rosją realizowaną w czasach rządów PO-PSL. W odpowiedzi... grożono mu więzieniem. 

W pewnym momencie doszło do wymiany zdań z Andrzejem Rozenkiem, wieloletnim zastępcą Jerzego Urbana w tygodniku "NIE", wytrwałym obrońcą esbeckich przywilejów emerytalnych, a obecnie - kandydatem Koalicji Obywatelskiej do Sejmu. Rozenek był wobec dziennikarza TVP wyjątkowo agresywny.

Sytuację tę skomentował w TVP Info redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz. Stanął w obronie Rachonia i skrytykował zachowania parlamentarzysty. 

Rozenek domaga się wydania orzeczenia zakazującego Sakiewiczowi wypowiedzi porównujących Rozenka do "bandytów politycznych grożących dziennikarzom". Chce również, by Sakiewicz przeprosił go publicznie w TVP Info, a dodatkowo... listownie z własnoręcznym podpisem oraz żeby wpłacił 10 tys. zł na jedną z organizacji.

Rozprawa odbędzie się dzis o godz. 13:30 w Sądzie Okręgowym w Warszawie (Al. Solidarności 127), s. 226.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#andrzej rozenek #Michał Rachoń #Tomasz Sakiewicz

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mk
Wczytuję ocenę...
Wideo